„Konečně jsme vyhráli. Vedli jsme 2:0, ale zase dostali v oslabení na 2:1 a trošku to v nás hrklo, že se bude opakovat starý scénář,“ připomněl poslední ztracené utkání proti Pardubicím útočník Vítkovic Juraj Štefanka. Ostravští prohráli v neděli s perníkáři 3:4 na nájezdy, přestože o tři góly vedli.

Vítkovičtí opět skvěle začali, když aktuální vedoucí tým soutěže výrazně přehrávali. Hráli koncentrovaně, nechybovali a podnikali mnoho nebezpečných nájezdů na zlínskou branku, z nichž pramenily šance.

Úvodní gól obstaral bekhendovou střelou Ujčík. Podruhé se třepetal puk za Sedláčkem s blížícím se koncem druhé třetiny. To v přesilovce přihrál od pravého mantinelu Krenželok na svého parťáka z útoku Štefanku, který šikovnou tečí zvýšil.

Zlín vykřesal naději v početní výhodě na začátku třetího dějství, kdy dorazil Leškovu střelu od modré Důras a vyrovnání viselo ve vzduchu. „Do té doby jsme hráli dobře, nepouštěli Zlín do šancí, sami nějaké šance měli. Nevím proč nás to zase srazí. Zaspíme, na chvíli přestaneme hrát a pak zase musíme makat,“ přiznal Štefanka.

Drama odmítl sedm minut před koncem obránce Jurečka, který propálil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě. „Tentokrát jsme naštěstí dali třetí gól a uhráli tři body,“ těšilo Štefanku, který připravil zlomovou trefu. „Byla to malá náplast (Štefanka seděl na trestné lavici při snížení Zlína – pozn. aut.), pak se to už uklidnilo,“ dodal slovenský forvard.

„Prohráli jsme, ale neodehráli špatné utkání. Měli jsme smůlu na zranění klíčových hráčů. V Českých Budějovicích se nám zranil Jarda Balaštík. Na začátku dnešního zápasu Kubiš. To se trochu projevilo na naší útočné síle,“ řekl trenér Zlína Zdeněk Venera.

Domácí lodivod byl rád za vítězství i předvedený výkon. „Hrál se velmi dobrý zápas v dobré atmosféře, jak v hledišti tak na ledě. My byli lepší první dvě třetiny, Zlín zase tu třetí. V úvodní části jsme mohli vést větším rozdílem, vyložené šance Svačiny a Klimka však gólem neskončily. Tým podal obětavý a bojovný výkon. Dáváme šance mladým, protože máme taky absence. Zvládli jsme porazit mužstvo jako Zlín, které vede extraligu a je navíc nejlepší venku. To nás těší. Soupeř hrál s velkým nasazením, sázeli na propracovanou obranu. Po snížení Zlína jsem nabádal hráče, ať hrají s pukem a nepodléhají skepsi,“ uvedl vítkovický kouč Alois Hadamczik.