HC Oceláři Třinec – HC Geus Okna Kladno 3:1, třetiny: 1:0, 0:1, 2:0

„Čekali jsme, že to bude náročné utkání, což se potvrdilo. Kladno je sice v tabulce dole, ale herně nepropadá. Momentálně má spíše hodně smůly. Dlouho jsme nemohli dát branku. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, přesto hosté těsně před jejím koncem srovnali. Málem jsme zápas ztratili, když jel soupeřův hráč sám na bránu. Z toho naštěstí gól nepadl a my později své šance využili. Bylo to o jednom gólu,“ oddechl si třinecký kouč Břetislav Kopřiva.

Hosté sahali v jednu chvíli po třech bodech, nakonec však odjíždějí ze Slezska s prázdnou. „Dobře jsme věděli o útočné síle domácích. U nás je to pořád stejná písnička. Nevyužijeme gólovou šanci, uděláme individuální chybu a zlomí se to v náš neprospěch. Je to hrozná psychická deka. Škoda nevyužité tutovky,“ smutnil asistent trenéra Kladna Petr Kasík a dodal: „Utkání nedohrál po úderu do hrudníku Branda, který byl do té doby oživením.“

V kabině spadl hráčům Třince kámen ze srdce. Povinná výhra je stála mnoho sil. „Hrozně jsme se na výhru nadřeli. Kladno nám jednou frnklo a z toho dalo gól. Strašně jsme se trápili v koncovce. Rozhodující bylo asi nevyužité sólo hostujícího Horny ze začátku třetí třetiny. Výhry si moc ceníme,“ řekl třinecký obránce Jan Výtisk, který odehrál jubilejní 500. utkání v extralize.

Muž zápasu: Peterek

Třinec: Hamerlík – Lojek, Malec, Zíb, Hrabal, Seman, Výtisk, Cartelli, Andersons – D. Květoň, Polák, Bonk – Kohn, Polanský, M. Růžička – Balej, Peterek, Martynek – Hampl, Kanko, Pospíšil. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Kladno: M. Kopřiva – Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský – Branda, Patera, M. Procházka – Bělohlav, F. Mrázek, Mikulík – Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Peterek), 51. M. Růžička (Cartelli, Polanský), 57. Peterek (Seman) – 40. Mikulík (Mudroch). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Šindler, Zubzanda – Jelínek, Pešek. Diváci: 3217.