Členství v Klubu hokejových střelců deníku Sport si vydobil v 57. minutě utkání na ledě Karlových Varů, když po příhře Lukáše Klimka uklidil puk do prázdné branky.

Důvodů k oslavě měl hned několik.

Burger byl jedním z hlavních strůjců vítězství, když si kromě gólu připsal dvě asistence. Vítkovičtí jednak přerušili dvouleté čekání na výhru proti Západočechům v normální hrací době, navíc se opět vyhoupli do čela tabulky.

„Samozřejmě je to příjemné, že ten jubilejní gól padl ve vítězném zápase, proti hodně těžkému soupeři a navíc na jejich ledě. To jsou ty třešničky na dortu,“ řekl po zápase Burger.

Dvaatřicetiletý útočník, který začínal s hokejem v Kladně, si vzít puk nezapomněl. „Schovám si ho zatím do skříně. Až jednou s hokejem skončím, tak si ho někde vystavím,“ prozradil Burger, který má už mistrovský titul se Vsetínem.

Premiérovou a páteční 250. extraligovou trefu do černého dělí téměř patnáct let. První radost z gólu měl Burger 24. února 1995. To jako sedmnáctiletý mladík oblékající dres Kladna přispěl jednou brankou k vítězství na ledě Plzně. „Byla to taková nic moc střela z mezikrůží,“ zapátral v paměti skvělý bruslař a vytříbený technik, který točí již šestnáctou extraligovou sezonu.

A jaké mety chce dosáhnout Burger nyní? Dávat prostě dál góly. „Těžko říct, na kolik bych si ještě troufal. V dnešním hokeji je strašně složité to odhadnout.“ Spoluhráči se každopádně mohou brzy těšit na drobné pohoštění. „Nějaká svačina do kabiny dorazí,“ vzkázal Burger.