Mohli se vyhřívat na čele extraligové tabulky, jenže totálně nezvládli domácí utkání proti Pardubicím. Hokejisté Třince v neděli ani nemohli uvěřit svým očím. Východočechům podlehli 0:6.

Začátek utkání přitom takovému vývoji vůbec nenasvědčoval. Oba týmy zahájily s velice dobrou obrannou hrou. O to zarážející proto byla sedmnáctá minuta zápasu. Na jejím začátku poprvé rozvlnil síťku za Hamerlíkovými zády Cetkovský. Oceláři se ale ani nevzpamatovali a už prohrávali 0:2 zásluhou Koukala. Oba góly dělilo rovných třicet vteřin. Když pak na začátku druhé třetiny přidaly Pardubice třetí branku, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

„Byl to těžký zápas. Ty góly nás srazily hlavně po psychické stránce. Pardubice se k nám do třetiny dostávaly jen chvilkově po našem, třeba pětiminutovém, tlaku. Jenže z toho dokázaly vždy vytěžit. To se pak těžko bojuje, když víte, že dřete a jim stačí jen několik brejků. Hodně úporně bránili a my jsme prakticky pořád útočili do plných,“ hodnotil utkání třinecký obránce Mario Cartelli.

Ani za stavu 0:3 však Oceláři nesložili zbraně. Své soupeře chvílemi i přehrávali, jenže jejich útočným choutkám vždy učinila přítrž buď pardubická obrana nebo výtečný Martin Růžička v brance. Domácí nedokázali využít sérii několika přesilovek a dostali se do křeče. Pardubický útok ve třetí třetině definitivně zlomil odpor Třince a téměř čtyři tisícovky diváků sledovalo ve Werk aréně nejvyšší prohru svého týmu v sezoně.

„Musíme si přiznat, že jsme hráli dost hrozně. Neplnili jsme pokyny trenérů a přestože máme velice silný útok, ani jednou jsme neskórovali,“ podotkl Cartelli.

Třinec nevyužil šanci dostat se do čela tabulky. Extralize tak v polovině základní části vládnou díky lepšímu skóre Vítkovice před Pardubicemi, které na druhé místo posunula právě výhra na ledě Ocelářů.

„Věděli jsme, že hrajeme o hodně, chtěli jsme se jednak posunout v tabulce nahoru a jednak zvýšit odstup mezi námi a šestým týmem. To se povedlo. Mužstvo podalo skvělý výkon podpořený výborným Růžičkou. Z našeho pohledu byla rozhodující druhá třetina, kdy jsme se dostali do tříbrankového vedení, které jsme následně ubránili při sérii oslabení,“ usmíval se trenér Pardubic Václav Sýkora.

ZDENĚK JANIUREK ml.