Šestadvacetiletý útočník Washington Capitals Tomáš Fleischmann nemohl chybět v týmu Pavla Kubiny pro včerejší přátelský zápas s Korejci. „Na led s kluky jsem se těšil, takový zápas jsem si nemohl nechat ujít. Byla to rozlučka s létem, jak má být,“ vykládal po zápase Fleischmann.

Poté už ale rychle pospíchal do sprchy, protože se v Česku dlouho nezdrží. Fleischmanna čeká již dnes cesta do zámoří. „Je třeba ještě trošku potrénovat, abych byl na kemp připravený,“ prozradil rodák z Kopřivnice.

Exhibiční duel s korejským týmem High 1 si i on užíval. „Domlouvalo se to sice narychlo, ale zápas se podařil. Šlo o ideální zpestření přípravy, byla při tom sranda. A navíc musím uznat, že to bylo lepší než klasický trénink,“ pochvaloval si příjemně strávené odpoledne účastník olympiády ve Vancouveru.

„Se zády to není nic vážného, jen jsem se blbě vyspal, ale docela to bolí. Zašel jsem si proto za fyzioterapeutem, který mě dal trochu do kupy. Přesto jsem to nechtěl na ledě moc přehánět, ale jsem si jistý, že stačí jedná klidná noc a budu zase v pohodě,“ usmíval se spoluhráč hvězdného Alexandra Ovečkina, kterého v minulé sezoně v dresu Washingtonu skvěle zastoupil. V době, kdy ruský dělostřelec přezdívaný Alexandr Veliký vynechal deset zápasů, nasázel Fleischmann soupeřům osm branek.

Přitom začátek sezony nebyl pro českého forvarda, který si musel místo v Capitals vydobýt skvělými výkony na farmě v Hershey, vůbec dobrý.

„Jedenáct úvodních zápasů jsem musel vynechat, protože jsem měl krevní sraženinu v noze. To bylo hodně nepříjemné,“ zavzpomínal na zdravotní potíže z loňského léta.

Ani komplikovaný rozjezd loňského ročníku nejprestižnější hokejové soutěže světa Fleischmanna nepřibrzdil, spíše naopak. V 69 zápasech základní části nasbíral 51 bodů za 23 branek a 28 asistencí a tým z hlavního města Spojených států pomohl dotáhnout k zisku Prezidentovy trofeje.

Druhé San José ztrácelo osm bodů. V té chvíli ve Washingtonu nenapadlo ani toho největšího pesimistu, že by našlapaný tým skončil před branami druhého kola, a tím přišel o naději získat vysněný Stanley Cupu.

„V základní části se nám dařilo, všechno šlo dobře, hráli jsme týmově. Podle toho, co jsme předváděli celou sezonu, tak ta představa hráčů, fanoušků i vedení byla úplně jiná. Nikdo nečekal, že vypadneme už v prvním kole s Montrealem. Bylo to obrovské zklamání,“ přiznal Fleischmann, který se stejně jako zbytek mužstva proti Canadiens trápil, když si připsal v šesti utkáních jedinou asistenci.

Do rozhodujícího sedmého duelu už ani nenaskočil. „Necítil jsem se nejlépe, navíc trenér chtěl udělat nějakou změnu, takže mě do utkání nenasadil. Bylo to kruté. Nepovedl se nám jeden týden v celém roce a bylo po sezoně,“ hlesl šikovný křídelník.

Drobnou náplastí může být pro loni šestého nejlepšího střelce Capitals alespoň to, že si výrazně polepšil co se platu týká. S vedením Washingtonu podepsal před několika týdny roční kontrakt na 2,6 milionu dolarů. Jeho předchozí gáže činila „pouhých“ 725 tisíc dolarů.

„Vyjednávalo se postupně celou sezonu, prakticky celé léto. Každý z nás řekl svou nabídku, až jsme se sešli na zmíněné částce a dohodli se. Nebylo to snadné, chvíli to vypadalo, že půjde celá věc k arbitráži, ale té jsme se nakonec vyhnuli,“ dodal Tomáš Fleischmann.