Ocelářům nepomohly k bodům ani dvě branky Varadi, který tentokrát vítěznou trefu jako ve Werk Aréně v prvním zápase neslavil. Tu si v úterý připsal svou osmou trefu v sezoně vítkovický Pohl.

Bitva o krále Moravy a Slezska začala lépe pro domácí, kteří využili po čtyřech vteřinách přesilovku. Burger vyhrál buly pro Malíka, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Třinečtí odpověděli v oslabení. Obránce Seman se vydal neohroženě na výlet, v útočném pásmu předal puk zadovkou na Varaďu, který pohotovou střelou srovnal.

Vedení vrátil domácím v nástupu do druhé dvacetiminutovky svou druhou brankou v sezoně Slovák Juraj Sýkora, když nadvakrát dorazil nahození Szturce zpoza branky. Oceláři zaměstnávali Málka častěji, stříleli z každé pozice, ale ten chytal spolehlivě. Svůj tým nejvíce podržela vítkovická jednička v prostřední části, kdy nepustil za svá záda ani jednu z patnácti střel.

A tak udeřily znovu Vítkovice. Rychlík Pohl se vřítil do útočného pásma a přes tři bránící hráče překonal švihem na vyrážečku Hamerlíka. „Taková akce může přijít v zápase často. Když tam jedete na tři protihráče, víte, že se tam neprokličkujete a tak se snažíte dostat do nejlepší střelecké pozice, což se mi povedlo. Nemám žádnou zázračnou střelu, o to jsem šťastnější, že mi to tam padlo,“ usmíval se Petr Pohl, kterému se proti Třinci taky daří. Vždyť v první derby, které Ostravští prohráli 2:3, vsítil obě branky svého týmu. „Jeden vítězný gól, je více než dva k ničemu,“ dodal s úsměvem Pohl.

Ostravští v závěrečném dějství domácí dlouho no ničeho nepustili, ale poslední pětiminutovka byla přesto napínavá. Třinci se totiž podařilo snížit. Přesně v čase 55:00 doklepl puk po střele Lojka útočník Varaďa a svou druhou brankou v utkání vykřesal pro třinecké naději. V divoké koncovce poté domácí ostřelovali v 1:31 dlouhé početní výhodě 5 na 3 třineckou svatyni, ale pojistku nepřidali.

Deset vteřin před koncem ještě sahal po prodloužení z levé strany pálící kanonýr Martin Růžička, ale Málek už pokračování strhující podívané nepřipustil. „Někdo tam přede mnou ležel. Já se natlačil k tyči, tam jsem to myslím dobře pokryl a on to dal do boční. Větší nervy jsem měl ještě předtím, kdy se puk neskutečně odrazil od mantinelu do boční sítě. Tam to mohlo smrdět. „Už jsem pár ztracených zápasů zažil, říkal jsem si, hlavně ať to není dneska. Atmosféra byla skvělá a celé bychom to tím pokazili,“ oddechl si Roman Málek, který v utkání zastavil 34 střel.

Vítkovický druhý kouč Zdeněk Moták měl z výhry upřímnou radost. „Věděli jsme, že jestli chceme uspět, musíme podat více než stoprocentní výkon. Chtěli jsme eliminovat sílu soupeře v útoku, ale mnohdy se nám to nedařilo. Ty akce často potom končily na Romanu Málkovi, který chytal výborně,“ řekl Moták.

Třinecký asistent trenéra Břetislav Kopřiva ocenil výborný výkon ostravského celku v defenzívě. „Vítkovice ukázaly, proč doma získávají body. Je to trpělivé mužstvo. Vítkovice to utkání dobře odbránily, to musíme uznat. Vytvářeli jsme si sice tlak a hráli v útočné třetině, ale neprosazovali jsme se střelecky, a proto to tak dopadlo. Neprosadili jsme se ani v přesilových hrách a to byl také jeden z důvodů, proč jsme to neotočili,“ dodal Kopřiva.

Vítkovice – Třinec 3:2

Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1

Muž zápasu: Varaďa

Vítkovice: Málek – Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák – Huna, Burger, Káňa – Šedivý, Húževka, Tomas – Pohl, Strapáč, Klimek – Szturc, Húževka, Svačina. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík – Lojek, Richter, Krajíček, Seman, Hrabal, Hudec, Zíb – Polák, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Kohn, M. Růžička – Polanský, Peterek, Adamský – Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Branky a nahrávky: 5. Malík (Burger), 23. J. Sýkora (Szturc), 36. Pohl (Klimek) – 8. Varaďa (Seman), 55. Varaďa (Lojek). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Minář, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 9002.