Možností je ale více. Třinec jistě nenarazí na sedmou Slavii, ale kromě Západočechů si to může rozdat o postup mezi nejlepší čtyřku s Litvínovem, Plzní i Karlovými Vary. Ty by však musely vyřadit v předkole právě Pražany.

Nejpravděpodobněji se tak jeví Plzeň, což by byl asi nejtěžší možný soupeř, vždyť kdyby jí nebylo odečteno devatenáct bodů, byli by na tom bodově stejně jako Třinec.

„Byl by to hodně těžký soupeř. Když ale vidím tabulku, tak tam není jediné slabé mužstvo, u kterého bychom si řekli: Tak toho chceme do play off, ty porazíme. Budeme se muset dobře připravit, speciálně rozebrat hru příštího soupeře a nekoukat na to, koho dostaneme,“ řekl třinecký matador Jan Peterek.

Pokud chtějí Oceláři vyhrát extraligu, vědí, že je třeba projít přes kohokoli. „Bereme to tak, že kdo postoupí z předkola, ten na nás půjde a basta fidli. Pokud chceme vyhrát titul, tak musíme vyhrát nad každým. Tak jak tak bychom na Plzeň šli, já v tom nevidím problém,“ pokračoval Peterek, kterého mrzel zpackaný závěr derby ve Vítkovicích.

Oceláři si vytvořili na konci druhé třetiny náskok 4:1, nakonec ale padli 4:5, a tak si trochu pokazili radost z oslav. „Udělali jsme si z toho exhibici, můžeme si za to sami. Vymýšleli jsme tam potom ptákoviny a Vítkovice nás za to potrestaly. Vidíme, že se nemá žádný moment podceňovat. Musíme se do play off připravit zodpovědně, aby se to už neopakovalo,“ vykládal Peterek, který se svými spoluhráči, vedením klubu i realizačním týmem pózoval fotografům s Prezidentským pohárem. „Vyhrát základní část je krásné, svědčí to o těch výkonech během celé sezony. Ale stejně, všichni se těší na play off, kdy to diváky baví nejvíce. Každý, kdo něco hraje, chce vyhrát. Teď ale začíná nová soutěž,“ ví dobře Peterek.

Na pohár si z pověrčivosti nikdo z Třineckých nesáhl. „Domluvili jsme se, že nebudeme pokoušet štěstí, a jdeme do play off bez sáhnutí. Že si Plzeň loni taky nesáhla a vypadla v prvním kole? To je prekérní situace. Možná si tedy sáhnu,“ usmíval se dlouholetý vůdce Třince, který předal před sezonou kapitánskou pásku Radku Bonkovi.

52. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Burger (Malík), 36. Vrána (Vosátko, Klimek), 38. Vrána (Klimek, Voráček), 51. Pohl (Malík, Káňa), 52. Pohl (Klimek, Vrána) - 10. M. Růžička (Peterek, Varaďa), 20. Varaďa (Bonk), 23. Polák (D. Květoň, Zíb), 29. Varaďa (M. Růžička, Seman). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Brázdil. Vyloučení: 5:6, navíc M. Růžička (Třinec) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 8407.
Sestavy:
Vítkovice: Šindelář - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Szturc - Šedivý, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Káňa, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Orsava - Hrňa, McGregor, Zagrapan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.