Čtyřiadvacetiletý útočník Petr Pohl celou sezonu pravidelně střelecky přispíval, ale to nejlepší si nechal na samý závěr základní části, kdy byl k nezastavení. Během posledních tří kol nasázel soupeřům pět branek a výrazně přispěl k nečekanému umístění Vítkovic v elitní čtyřce.

„Je to jako ve snu. Nečekal jsem, že se mi bude až tak dařit. Jsem moc rád, že dlouhodobá část skončila a přichází play off, ve kterém půjde už o všechno,“ říká Pohl, který posbíral ve 49 zápasech 39 bodů bodů za 19 branek a 20 asistencí. V týmových statistikách byl lepší jen kapitán Jiří Burger.

Vítkovický rychlík s vytříbeným čichem na góly dokonal v neděli nevídaný obrat proti Třinci, když dvěma trefami ve třetí třetině pomohl otočit stav z 1:4 na 5:4. Ostravští nakonec skončili na konečném třetím místě, což je vzhledem k masivní obměně kádru fantastický úspěch.

„Dosáhli jsme opravdu skvělého výsledku, předčilo to naše veškerá očekávání. Jsme za to všichni vděční. Když se podívám na týmy, které skončily daleko za námi, jako třeba Kometa Brno nebo Sparta, ani se tomu třetímu místu nechce věřit,“ usmívá se Pohl.

Čtvrtfinálovým soupeřem Vítkovic budou České Budějovice. „Určitě jejich hru do detailu prostudujeme, ale hlavní bude, co předvedeme přímo v zápasech na ledě. Máme teď delší přestávku, kterou využijeme k odpočinku. Ten se bude po té náročné sezoně hodit. Můžu říct, že jsem spokojen s výkonem celého mužstva i mým. Snad nám to půjde i v play off,“ doufá Pohl.