Snad jen oni dva přesně ví, co mezi nimi bylo. V každém případě vzájemná nevraživost mezi obráncem Mladé Boleslavi Martinem Dudášem a útočníkem Slavie Petrem Kalusem byla patrná už před samotným začátkem úterního utkání.

Paradoxní na celé situaci je, že oba vyrůstali ve Vítkovicích, kde dokonce hráli za stejný tým (ročník 1987)!

Oba se do sebe poprvé pustili už při rozbruslení. Nejdříve si vyměnili několik ostrých slov, pak do sebe začali strkat, a když každý odjížděl na svou polovinu ledové plochy, došlo i na sekání hokejkami.

V první třetině se dva kohouti na ledě moc nepotkávali, o to více se do sebe oba pustili při odchodu do kabin po první dvacetiminutovce.

A tady došlo už i na pěsti.

Oba tak strávili polovinu druhé třetiny na trestné lavici, kam je poslali rozhodčí vychladnout.

Celý konflikt vyvrcholil v závěru zápasu. Tři minuty před koncem najel Kalus do brankáře Valenta, což vytočilo Dudáše.

Oba dravce ještě stihli rozhodčí odtrhnout od sebe, ale do celého souboje se vložil Dudášův kolega Jakub Čutta, jenž zahodil rukavice, povalil Kaluse na led a udělil mu několik výchovných ran pěstí.

Nakonec skončila jejich bitka nerozhodně, protože Kalus na oplátku dokázal vleže stáhnout Čuttovi dres přes hlavu, což je v žargonu bitkařů považováno za největší potupu.

Samotný Petr Kalus, který se v létě vrátil ze zámoří do české extraligy, bral celý konflikt s nadhledem. „S Martinem Dudášem se známe se odmalička z Vítkovic. Při rozcvičce na mě mluvil neslušně, trochu jsme se tam pošťuchovali. Bylo to v zápase, kde každý dělal svou práci. Prostě oba máme v týmu nějakou roli a museli jsme se podle toho zařídit. Bylo to v zápalu boje, nejsem na něj uražený ani naštvaný, že to tak dopadlo. To je prostě hokej,“ řekl po utkání Kalus, který k výhře (5:1) svého týmu přispěl gólem a asistencí.

„Mám z trefy radost, ale pro mě je hlavní, že se nám podařilo vyhrát. To je ze všeho nejdůležitější,“ poznamenal Kalus, který si tak rychle získává v české extralize respekt tvrdého nekompromisního hokejisty. „S tímto stylem jsem se dostal do zámoří a nebudu ho měnit ani doma,“ dodal Petr Kalus.