Jeho tým se tak v polovině základní části udržel v čele hokejové extraligy. O jeden bod před Litvínovem. „Padesát jedna bodů v polovině je skvělý počin. Můžeme to schovat do banky na nějaký úrok, ať to tam roste. Zapomenout na to, a do druhé poloviny jít ve stejném duchu,“ liboval si kapitán Vítkovic Róbert Petrovický.
Ten se na střídačce dlouho schovával, až v jedenácté sérii, za nerozhodného stavu 1:1, si ho všiml Roman Šimíček. „Šimon volal, že se tam Robo schovává, ať ho vytáhnem. A vyšlo to,“ řekl kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

„Takovou sérii jsem nezažil. Jen jsem se na to díval několikrát v televizi. Vzpomněl jsem si, jak to udělal jeden místní borec, pan Malík, a přemýšlel jsem o tom …, ale rozmyslel jsem si to, protože pak by na mě tady lidi bučeli až do konce sezony (smích). Byl to skvělý zápas. Oba brankáři byli hvězdami utkání,“ líčil Petrovický.
„My máme na nájezdy Koubu, kterému se dávají góly velmi těžko. Hráč si už myslí, že ho má připraveného, a on mu to stejně chytí. I v tréninku mě se… zlobí,“ usmíval se vítkovický kapitán Róbert Petrovický.

Penaltový mág Štěpánek přiznal, že mu nebylo zrovna dobře, když šel místo Marka Pince do branky. „Po pětašedesáti minutách na střídačce to nebylo moc příjemné. Bál jsem se především Polanského. Nevěděl jsem, co zase vymyslí, jestli třeba nepojede po zadku,“ řekl vítkovický brankář. Polanský na něj jel dvakrát, a oba, stejně jako dalších osm nájezdů, Štěpánek zlikvidoval.