„O služby Lukáše Kloka jsme zájem projevili a vedli jsme jednání i na osobní i na klubové bázi, ale bohužel se jeho návrat nepodařilo uskutečnit,“ přiznal pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Na vině má být komplikovaná situace kolem Slovanu Bratislava jako týmu, ve kterém Klok v letošní sezoně působil a také administrativní systém KHL.

„I kdyby se ostravský klub se samotným hráčem domluvil, přesun mezi kluby by šel do administrativního procesu až 31. ledna a musela by jej potvrdit disciplinární komise KHL, pro kterou ale současně není prioritou řešení přestupů hráčů do jiných soutěží, takže není předem jisté, kdy by se případ začal před DK KHL řešit a stejně tak by v návaznosti na problémy Slovanu Bratislava nebylo ani jisté, zda by komise vůbec přestup potvrdila,“ uvedl vítkovický klub na svém webu.

„V praxi to znamená, že by teoreticky mohli přestup řešit za čtrnáct dnů, za měsíc, možná i později a taky by nám to mohli smést ze stolu,“ doplnil výše zmíněné Jakub Petr.

Vedení čtvrtého celku extraligy se tak podařilo dotáhnout alespoň příchod pardubického obránce Josefa Hrabala. Odchovanec vsetínského hokeje a mistr z roku 2011 v dresu Třince by měl nastoupit už v pátek na Spartě.

Zároveň si pojistily služby některých hráčů z první ligy a jejich případný střídavý start. Jde o nejproduktivnějšího obránce soutěže, vsetínského Ondřeje Slováčka, dále útočníky Tomáše Gumana z Poruby a Branislava Rehuše z Havířova. „Jmenovaní hráči jsou stejně jako další z první ligy, kteří už v této sezoně za nás nastoupili – například Patrik Urbanec – na seznamu našich hráčů a v případě potřeby je můžeme využít,“ připomněl Petr. Kromě těchto hráčů si mohou Vítkovice pomoci obránci Patrikem Urbancem a útočníky Jakubem Illéšem nebo Tomášem Jáchymem.

Jan Výtisk v dresu Vítkovic. Ilustrační foto ze zápasu.
Na Spartu v neúplném počtu. Vítkovicím budou scházet některé opory