Od začátku roku se nahlas mluví, že vítkovická brankářská jednička Patrik Bartošák zamíří po sezoně, kdy mu končí smlouva, právě do organizace Ocelářů, kde nahradí Šimona Hrubce odcházejícího do nadnárodní KHL. Do Ostravy se pak postěhuje nedávno ještě strážce branky Plzně Miroslav Svoboda. S informací o brankářské rošádě přišel v úterý Deník Sport.

Když se s tím přišlo poprvé na začátku ledna krátce před třetím derby sezony, nikdo se k tomu příliš nechtěl vyjadřovat. „Teď to neřeším. Není čas se zabývat tím, co proběhlo v novinách nebo na internetu. Jsem teď ve Vítkovicích, máme slušně rozjetou sezonu, a co bude potom, budu řešit později. Asi to může to být jedna z variant, ale jak to dopadne, vám ještě neřeknu,“ pronesl Bartošák po vítězství nad Třincem v Ostravar Aréně 3:2.

„Sezona je ještě dlouhá a každý hráč může vyletět ještě výš než doteď. Tohle je ale omílané téma, na které, ač to nedělám často, asi uvalím informační embargo,“ reagoval v rozhovoru pro Deník generální manažer a trenér Ostravanů Jakub Petr s vědomím, že o jeho svěřence je zájem z Česka i zahraničí.

Teď už mu to ale nebude nic platné. Je prakticky hotovo. O to citelnější vše je, že vše vyšlo na povrch v době, kdy Rideře jde o místenku mezi elitní šesticí zaručující přímý postup do čtvrtfinále, potažmo před vyřazovacími boji. „Je to tutovka, domluvili se na smlouvě. Podle všeho bude nejlépe placeným hráčem extraligy. Celkem si vydělá dost přes milion,“ uvedly dva důvěryhodné zdroje Sportu s tím, že pětadvacetiletý gólman by měl pobírat základní plat ve výši 700 tisíc korun měsíčně, plus další výsledkové bonusy. Ty by měly mít jasnou sazbu 30 tisíc za každý uhraný bod.

O mnohém nasvědčovalo i Bartošákovo vyjádření po páteční porážce v Brně (1:3). „Zlobím se na nás, na vás, na všechny. Nebudu ukazovat prstem. Prostě nejsme schopni dotáhnout doma zápas do vítězného konce, když vedeme tři nula s Třincem, nebo když vedeme tady jedna nula a dokážeme to takhle podělat. Ani mě to nemrzí, spíše mě to se…,“ byl kritický gólman, který sám nejednou mluvil o snu vrátit se do Severní Ameriky, konkrétní nabídka ale nepřišla ani z KHL a navíc roli hraje rodina.

Bartošákovou náhradou bude ve Vítkovicích Miroslav Svoboda, ještě v minulé sezoně gólman Plzně, který to pak zkoušel v NHL v Nashvillu a nyní chytá v Rakousku. Doplní tak Daniela Dolejše, jenž nedávno podepsal novou smlouvu.

Zbývá dořešit tak poslední otazník z této skládačky. Kam zamíří ten, kdo svým nepodepsáním smlouvy v Třinci celý děj odstartoval, tedy Šimon Hrubec?