Po opatrném úvodu se brzy začal hrát svižný hokej nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách. Jako první udeřili hosté, když na Plzeň zafungovala spolupráce jejího bývalého útočného dua. Jakub Lev přenechal puk Janu Schleissovi a ten prostřelil Frodla.

Domácí pak zvýšili ofenzivní obrátky a Bartošák i obrana Ostravanů se měla co otáčet, aby svou svatyni uhájili. To se jim dařilo do 15. minuty, kdy po skončení svého trestu a přihrávce Kratěny se vydal sám na Bartošáka Milan Gulaš a vyrovnal.

Ještě do první pauzy však mohly Vítkovice odpovědět, ale Zdráhal ani Schleiss nebyli úspěšní. Naproti tomu Gulaš trefil tyč.

Do druhé části lépe vstoupil tým Jakuba Petra, Stránský ale nebyl přesný. Němec na opačné straně pak po chybě Zdráhala nemířil do branky.

Další změna skóre přišla v polovině utkání, když Bartošáka propálil po individuální akci Denis Kindl. V té době byli střelecky aktivnější domácí, ostravskému celku povolili ve druhé periodě jen čtyři střely, o to větší pro ně přišel šok v závěru třetiny.

Jen sedm vteřin před druhou sirénou využily Vítkovice chybu v útoku Plzně a po rychlém brejku vyrovnal Szturc.

Větší aktivita Plzně pokračovala i v poslední dvacetiminutovce, ale na velkou šanci čekala. Naproti tomu Vítkovice po akci Šidlíka v oslabení zasáhly i s přispěním Frodla tyč.

Blízko k rozdílovému gólu byla Škoda v 53. minutě, ale Gulaš ani Nedorost puk za Bartošáka nedostali.

Duel tak stejně jako v září v Ostravě došel do prodloužení, kde měli šance plzeňský Gulaš, i hostující Roman, ale bez gólového účinku. Rozhodnutí tak přinesly samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšnější Vítkovice.

Ohlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (asistent trenéra Plzně): „Na hráče dolehly tři porážky v řadě. Ve všech zápasech jsme sice byli lepší, ale naší nemohoucností jsme nezískali žádné body. Najednou přišla ztráta sebedůvěry a odehráli jsme špatné utkání. Byl to náš suverénně nejhorší výkon. Jasným obrázkem našeho rozpoložení jsou nájezdy.“

Jakub Petr (trenér Vítkovic): „Byli jsme si vědomi špatné bilance v Plzni, ale dostali jsme se do zápasu a první třetina byla z naší strany povedená. Chtěli jsme být agresivní a pohybliví, což se nám dařilo. Vyjádřili jsme to bohužel jen jedním gólem. Ve druhé části jsme nestíhali a Plzeň nás přehrávala. Klíčová byla branka na 2:2. Body se odsud vozí hodně těžko, ale i kdybychom nevyhráli, naše mužstvo bych musel ocenit.“

Škoda Plzeň – Vítkovice Ridera 2:3 SN (1:1, 1:1, 1:0 – 0:0)

Muž zápasu: Bartošák

Branky a nahrávky: 15. Gulaš (Kratěna), 32. D. Kindl (Čerešňák, Kracík) – 7. Schleiss (Lev), 40. Szturc (O. Roman), rozhodující nájezd Roman. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Svoboda, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití: Diváci: 4747.

Plzeň: Frodl – Vráblík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán – V. Němec, Nedorost, Gulaš – D. Kindl, Kracík, Indrák – Stach, Kratěna, Kantner – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, de la Rose – Dej, Lev, Schleiss – Szturc, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

#galerie|3917065#