Ostravané zvítězili 3:2. „Přiznávám, že to pro mě byl speciální zápas,“ řekl šestatřicetiletý borec se zkušenostmi z KHL i NHL.

S Vítkovicemi jste se dohodl na spolupráci do 15. ledna 2018. Jaké máte očekávání od nového klubu?

Budu se snažit vyhrát nejlépe každý zápas. Přišel jsem do Vítkovic možná i na delší dobu, uvidíme. Bude se to ještě řešit později. Každopádně chtěl bych pomoci týmu dobrými výkony a přispět k dobrým výsledkům.

Jak moc se liší vaše pozice oproti té v Liberci?

Tam jsem nedostával tolik času na ledě, kolik bych sám chtěl. Myslím si ale, že si každý svou pozici musí vybojovat. Odehrál jsem za Vítkovice zatím jen dva zápasy, na nějaké hodnocení je brzy. Doufám, že to bude čím dál lepší. Každopádně každý zápas odmakám.

Zmiňujete, že jste neměl v Liberci tolik prostoru, ale za 19 zápasů jste nasbíral jen dva body (1+1). To je na hráče vašeho formátu dost málo…

Tak ano, když jste zvyklý hrát nějakou porci, a nedostáváte ji… Najednou jsem byl na ledě osm nebo devět minut, tím pádem máte rázem novou roli v týmu. Možná jsem si to moc dával do hlavy. Víte, čím je člověk lépe naladěný a je více na puku, tím více si věří a dovolí. Vše jde najednou nahoru.

Užil jste si zápas proti „svému“ týmu? Jaké je vaše hodnocení?

Je to všechno čerstvé, vždyť dvě utkání nazpět jsem hrál ještě za Liberec. Na tento zápas jsem se extra nepřipravoval. Samozřejmě jsem věděl, že tam znám celý tým, takže to vždy bývá trochu speciální zápas, to přiznávám.