Utkání mělo zběsilý úvod, když už po devatenácti vteřinách se z první střely prosadil domácí Ondráček. Na odpověď se ale nečekalo dlouho. V čase 3:22 totiž přesnou ranou vyrovnal hostující Roman.

První třetina nabídla ofenzivní hokej s gólovými příležitostmi na obou stranách. V jejím závěru šly do vedení Vítkovice. V přesilové hře sice nejprve Roman trefil jen břevno, ale jen o pár desítek vteřin později skóroval kapitán Olesz.

Jenže jak Ostravané reagovali na gól Zlína v úvodu, povedl se podobný kousek domácímu týmu po Oleszově zásahu. V 19. minutě se před Dolejšovou brankou dobře zorientoval Šlahař a upravil na 2:2.

Druhá část byla o poznání opatrnější, šancí ubylo a pozorné obrany útočným hráčům mnoho nedovolily. Až na jednu výjimku, kdy v 36. minutě využili Ševci zásluhou Fořta početní výhodu.

Ridera si mohla ve třetí třetině výrazně pomoci přesilovými hrami, když byl během čtyř minut třikrát vyloučen domácí Žižka, gól z toho ale nevyplynul. A brzy je to mrzelo.

Na začátku poslední desetiminutovky se při signalizovaném vyloučení vítkovického hráče podruhé v zápase prosadil Fořt a v podstatě tak zápas rozhodl. V závěru ještě pátý gól přidal Fryšara.

PSG Berani Zlín – Vítkovice Ridera 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Muž zápasu: Fořt Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Fořt), 19. Šlahař (Valenta), 36. Fořt (Fryšara, Freibergs), 51. Fořt (Honejsek, Kubiš), 60. Fryšara (Freibergs, Nosek) – 4. Roman (Schleiss, Tybor), 18. Olesz (Zdráhal). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik – Kis, Rampír. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3362.
Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Ferenc, Gazda – Kubiš, Fořt, Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Fryšara, P. Sedláček, Okál – Václavek, Popelska, Kulda. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.
Vítkovice: Dolejš – Výtisk, Trška, Šidlík, Gregorc, Černý, Hrabal, Mrázek – Olesz, Lev, Dej – Schleiss, Roman, Tybor – D. Květoň, Poletín, Szturc – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.