Nakonec hokejisté Poruby v prvním vloženém utkání tabulkových sousedů pokořili Bobry z Valašského Meziříčí, s nimiž se utkají znovu v opačném gardu v sobotu, jednoznačně 9:5 a odskočili poslednímu celku druholigového pořadí už na desetibodový rozdíl.

Hosté, kteří v Ostravě před týdnem inkasovali šest branek, nezačali zle, jenže stačilo třiatřicet vteřin na přelomu čtvrté a páté minuty a po brankách Marka Pavlačky a Michala Holuši už střídali gólmany. Na místo Marka Netoličky, penaltového hrdiny z posledního zápasu proti Havířovu, vyjel na led Jakub Vrzala, jenž udržel čisté konto sice o něco déle, ale přesto do konce první dvacetiminutovky i on dvakrát inkasoval. „Po výprasku v Přerově jsme přesně takový začátek potřebovali," říkal Rudolf Wolf, nejzkušenější z ostravských hokejistů.

„Každému týmu samozřejmě pomůže, když dá rychlé a třeba i slepené branky, jimiž navíc donutí soupeřova gólmana odjet z ledu. A když navíc i původní náhradník brzy vytahuje puk ze sítě, pak už i klidně může být po zápase," uvedl spokojený obránce, který se navíc ve druhé třetině dočkal i gólové radosti, kdy se prosmýkl skrz rozklíženou obranu hostí a s přehledem zavěsil. „Krásný gól, že? Konečně si mě Luďa Krayzel na chvíli přestane dobírat, že to umím dávat jen do prázdné branky," smál se Rudolf Wolf.

Porubská kanonáda pokračovala i po druhém návratu z kabin, a po osmém zásahu navíc donutila Marka Netoličku k návratu mezi tři tyče.

Nakonec se však diváci kýžené desítky nedočkali, a to také proto, že domácí v posledních minutách zvolnili a dovolili Valašskému Meziříčí konečné skóre opticky zkrášlit. „Je to krásný výsledek, co si budeme povídat, ale teď je jej ještě třeba potvrdit i v sobotu u nich," dodal Rudolf Wolf.

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 9:5 (4:0, 2:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 4. Pavlačka (Hruzík, P. Prokop), 5. Holuša (Šindelář), 14. Vaněk, 15. Seidler, 25. Wolf (Vrána), 29. Vrána (Galajda, Sedlář), 41. Vaněk z tr. Střílení, 42. Hruzík (Seidler, Buček), 52. Zuber (Matějka) – 39. Vajda (Bokroš), 47. Heča (Ševčík, Ambruz), 49. Voznica (Coufal), 55. Ševčík (Martin Varga), 57. Ambruz (Vajda). Rozhodčí: Fiala – Rudolf Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 220.

Poruba: Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Patrik Prokop, Vychodil, Slavík, Axman, Lukáš Prokop – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Galajda – Chomič, Matějka, Zuber. Trenér: Sršeň.

Valašské Meziříčí: Netolička (5. až 43. Vrzala) – Heča, Vajda, Zábojník, Maršálek, Kvapil, Sadil, Mikel, Kolovratník – Ambruz, Ševčík, Bokroš – David Varga, Miroslav Varga, Martin Varga – Coufal, Martiník, Voznica – Šoula, Machala, Knebl. Trenér: Málek.