Pomyslný špunt ze šampusu odpalují v hokejových Vítkovicích už léta mladíci. Předloni vstřelil první gól nové sezony Petr Strapáč, loni Michal Hlinka, letos se o něj postaral Ondrej Šedivý. Ani jeho branka a asistence ale neodvrátily na ledě prvoligové Olomouce porážku 2:4.

Třiadvacetiletý šikovný útočník a specialista na samostatné nájezdy byl se svými parťáky ze třetí formace, Lukášem Kucserou a Petrem Kolouchem, hodně vidět. Zápas všem třem sedl, a také proto vstřebávali porážku lépe než ostatní.

První zápas přípravy jste už tradičně odehráli na ledě prvoligové Olomouce, kde jste prohráli 2:4. Zápas měl slušné tempo…

Na první zápas to mělo určitě velmi dobrou úroveň. Olomouc je kvalitní tým s extraligovými ambicemi. V kádru mají mnoho kvalitních hráčů a podle toho zápas taky vypadal. Rozdíly mezi první ligou a extraligou jsou v začátku přípravy vždycky nepatrné. Měli jsme o něco více šancí, ale celkově to bylo vyrovnané.

Ještě v poslední minutě druhé třetiny jste 2:1 vedli, ale ještě do přestávky inkasovali a alespoň o remízu přišli dvě minuty před koncem dvěma slepenými góly v rozmezí 36 vteřin. To zamrzí…

Škoda, že jsme na konci dostali dva rychlé a smolné góly. Na druhé straně šlo hlavně o hru, a ta byla z naší strany dobrá. Ostatní věci se vypilují během dalších zápasů, přece jen do ligy zbývá skoro měsíc a půl.

Na Hané jste už potřetí zahajovali sérii přípravných zápasů a potřetí prohráli. Chuť jste si trochu spravili v nájezdech. Vyhráli jste 2:1. Trefil jste se vy společně s Vladimírem Svačinou..

I dílčí úspěch se počítá. Vzhledem k tomu, že během zápasu a hlavně po něm, kdy přišly na řadu nájezdy, byl led hodně špatný, jsme nic moc nevymýšleli. Dvakrát jsme zakončili k tyčce a vyhráli. Tak alespoň něco.

Nastoupil jste ve třetí formaci s Lukášem Kucserou a Petrem Kolouchem. Postarali jste se o oba góly a celkově se zdálo, že se vám spolu hraje dobře…

Vyhověli jsme si. Šancí jsme měli dost, i góly jsme přidali. Prostě se nám dařilo. Myslím ale, že jsme se mohli prosadit ještě více, ale ty dva góly bereme. Jsme rádi, že nám zápas celkově vyšel.

Vstřelil jste první vítkovický gól v sezoně, navíc po efektním obkroužení Vošvrdovy branky. Jak se celá situace seběhla?

Byli jsme v tlaku asi půl minuty. Kučis (Kucsera) jel za branku, vrátil mi puk o konstrukci k tyčce. Já už jsem byl sám, vyjel jsem si před bránu, potáhl si Vošvece (Vošvrdu) a dával do prázdné.

Neustále tvrdě trénujete, do toho vám začínají i přípravné zápasy. Necítil jste únavu?

Je toho dost, to je pravda. Trenéři nás rozhodně nešetří. Já se ale celý zápas cítil super, i nohy mi šly. Možná to bylo trochu i o tom, že se nám dařilo. Když dáte góly, hraje se vám vždycky lépe. Každopádně mi ale nepřipadalo, že bychom v závěru tahali nohy. Ale aby to nevypadalo, že jsou tréninky a zápasy brnkačka a Ondrej Šedivý je naprosto v pohodě. Upřímně přiznávám, že se na víkendové volno hodně těším.