Hosté tak jsou dál přikovaní na dně tabulky, Ridera se naopak trochu přiblížila čelu.

Mnohem lépe do utkání vstoupily Vítkovice, které už po dvaceti vteřinách hry poslal do vedení po Oleszově nahození trefou do vlastní branky Hovorka. Východočechy ale nepříjemný úvod nezaskočil a už o čtyři minuty později srovnal střelou od modré čáry Marosz.

Vrátit ostravskému celku jednobrankový náskok mohl vzápětí Schleiss, ale s jeho nájezdem si Kacetl poradil. Až v 11. minutě se prosadil tvrdou ranou do horního rohu branky při přesilové hře Lev.

Po pauze se hra uklidnila a moc šancí ani na jedné straně nenabízela, respektive prakticky žádné. Rozburácet poloprázdné tribuny Ostravar Arény, do které si na poslední celek tabulky a v netradiční termín našlo cestu jen 3607 diváků, se povedlo ve 34. minutě Davidu Květoňovi navýšením náskoku na 3:1.

Ani třetí část strhující hokej neukázala. A tak si domácí alespoň pojistili tři body, když se v 50. minutě prosadil Stránský. Vítkovice tak porazily Pardubice i počtvrté v sezoně.

Vítkovice Ridera – Dynamo Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Muž utkání: D. Květoň

Branky a nahrávky: 1. Olesz, 11. Lev (Roman, Schleiss), 34. D. Květoň (Kucsera, Tybor), 50. Š. Stránský (Gregorc) – 5. Marosz (Hrabal, Voženílek). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3607.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Baláž, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Pardubice: Kacetl (34. Hamerlík) – Eklund, Budík, J. Mikuš, Holland, Hrabal, Trončinský, Děrvuk – Machala, Ihnačák, Hovorka – Kusý, Poulíček, Mandát – Voženílek, Marosz, Sýkora – Perret, Dušek, Koffer. Trenéři: Lubina, Čáslava a Král.