Opakované výpadky světel narušily nedělní utkání 18. kola extraligy mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. Kvůli větru byl problém s dodávkou energie, hala hned třikrát zhasla. Pauza mezi první a druhou třetinou se protáhla skoro na 40 minut. „Tak to máme konečně za sebou,“ usmíval se po maratonském duelu gólman Ostravanů Patrik Bartošák, který přispěl 25 zákroky k výhře 4:3. Ta byla třetí venkovní v řadě.

Hlavně pro brankáře to muselo být náročné utkání. Opakovaná tma a dlouhé pauzy…

Hlavou jsem byl pořád v kabině. Když už jsem se do toho začal dostávat, tak se zhaslo. Byl to hodně těžký zápas, ale ubojovali jsme to.

Nepřemýšlel jste, že se zápas přeruší a dohraje v jiném termínu?

Spíše jsem v to doufal. Po třetím výpadku jsem si říkal, že by to tak dopadnout mohlo. Ale od toho zhasnutí na konci druhé třetiny se už nic nestalo, byl klid a já měl šanci si sáhnout na puk. V tu chvíli jsem se do zápasu dostal. A dopadlo to dobře.

Vítkovice - Třinec.
Přišla celá rodina, nervózní jsem byl, přiznal po derby třinecký brankář Strmeň

Přestávka mezi první a druhou třetinou trvala téměř 40 minut. Co se vám honilo hlavou?

Hrozně jsem se chtěl vrátit a hrát. Věřili jsme, že už to bude v pohodě. Pak jsme přišli konečně na led, rozbruslil jsem si brankoviště, trochu se zapotil, no a za minutu mi řekli, že se jde zpátky do kabin. Bylo to těžké na psychiku. Zmákli jsme to ale všichni.

Především ve třetí třetině jste se vytáhl, čelili jste v ní hned čtyřem přesilovkám Pardubic…

Jak jsem si na puk sáhl, věděl jsem, že už gól nedostaneme. Prvních pár zákroků ve třetí třetině mi pomohlo, odráželo se mi to tam, kam jsem potřeboval. Byl jsem v tu chvíli vnitřně přesvědčený, že vyhrajeme.

Venku jste plně bodovali potřetí za sebou a v pátek doma proti Chomutovu vás čeká přímý souboj o páté místo…

Přesně tyhle týmy, jakými jsou Pardubice, teď potřebujeme porážet. Myslíme na šestku a je nutnost z těchto zápasů body brát a soupeřům je nenechávat. Teď už se soustředíme na víkend před reprezentační pauzou.

OSTRAVSKÝ DRES s číslem 5 už třetí sezonu obléká blokař Václav Kotas.
Blokař Kotas: Lyžovat si nelajznu. Windsurfing je bezpečnější