„Když se naskytla šance získat výzbroje pro malé hokejisty, neváhal jsem ani minutu a pustil se do toho. Není to tak dávno, co jsem i já byl malý hokejový fanatik, který doma nemluvil o ničem jiném, než o hokeji. Mám velikou radost, že se to povedlo dotáhnout a můžu tak aspoň trošku něco vrátit hokeji a klubu, ve kterém jsem vyrostl,“ vzkázal skrze klubový web Vítkovic Petr Mrázek.

Vybavení předá před zítřejším zápasem s Libercem (od 17 hodin) přímo v Ostravar Aréně Mrázkův otec Karel. „Za to, co se Petrovi již povedlo v hokeji dokázat, jsem samozřejmě moc rád. Ale minimálně stejně mě těší, že nemyslí jen na sebe. Ví, kde začal a že začátky nebyly jednoduché ani pro rodiče. Takto dostanou šanci plnit si své hokejové sny další děti,“ uvedl hrdě Karel Mrázek.

„Jsme rádi, že ani v nejlepší lize světa Petr Mrázek nezapomíná na to, kde hokejově vyrůstal a snaží se podporovat své nové následovníky. Výstroje z projektu NHLPA budou k dispozici naším malým hokejistům, jejichž rodinné poměry nedovolují pořídit kompletní novou výstroj. I díky tomu můžeme bořit mýtus o tom, že hokej je sportem dostupným pouze pro bohaté,“ řekl prezident vítkovického klubu Petr Handl.

LIBEREC? NEPŘÍJEMNÝ SOUPEŘ

Po čtyřech porážkách bys e rádi hokejisté Vítkovic opět bodově probudili. A také gólově. Útočník Jakub Lev má zatím na kontě jen tři body. „Liberec má hodně důrazný tým, do toho několik šikovných hráčů, takže by na ně mohla platit naše agresivita,“ myslí si Lev.

„Ještě jsme ofenzivní mašinu nerozjeli tak, jak bychom chtěli. Nechci mluvit za ostatní kluky z týmu, ale třeba ani mně to neklape. Je tam spousta nevyužitých šancí a každá další pošle hráče ještě trochu níž. Už jsem ale prožil i horší období, takže nějaká panika není na místě. Je odehráno teprve jedenáct kol, více než čtyřicet zápasů je před námi,“ dodává Jakub Lev.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera.
Čtvrtá prohra v řadě. Jeden gól byl Vítkovicím u lídra málo