Ostravané se postupně střetli s Langnau (2:1), Bernem (4:3 SN) a Lausanne (4:5 pp). „U všech týmů, včetně toho našeho, plnili někteří hráči reprezentační povinnosti, takže nikdo nenastoupil v nejsilnější sestavě. Zápasy ale měly svou kvalitu. Je dobře, že jsme si v rámci přípravy na play-off mohli tohle vyzkoušet. Celkově panuje spokojenost. Sportovně i organizačně vše klapalo,“ řekl trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Toho tak nejvíce trápí zdravotní stav hráčů před vrcholem sezony. „Co se týká obránců, tak to dopadlo dobře. Vzali jsme jich do Švýcarska sedm a zápasy zvládli všichni a bez větších problémů. Do sestavy nám ale výrazně promluvila marodka útočníků. Mimo byl od začátku Kucsera, po prvním zápase k němu přibyli Lev a Mahbod. Hned v úvodu posledního utkání odstoupil Tybor a ze hry vypadl i Dej,“ vyjmenoval ztráty Petr.

„Pro nadcházející dva extraligové zápasy se nám tak z pohledu útoku bude skládat sestava složitě. Těch absencí je hodně. Mimo zůstává Květoň a Kucsera, Roman si odpykává disciplinární trest, o Deje a Tybora se pokouší viróza a Mahbod s námi nebyl od zápasu s Langnau na ledě. Na druhé straně máme mladší hráče širšího kádru. Někteří dostali šanci už ve Švýcarsku a mohou se ty zraněné a nemocné pokusit nahradit,“ prohlásil Petr.

Jeho tým je aktuálně čtvrtý a má jisté čtvrtfinále. Již zítra přivítá v 17.30 hodin na domácím ledě druhý Hradec Králové. „Z posledních tří zápasů hrajeme dvakrát doma a máme určitý závazek i vůči fanouškům. Z pohledu zdraví ale nepůjdeme do žádného risku. Jestliže někdo nebude zcela fit, nebudeme na něj tlačit. Budeme naopak chtít, aby se dal do pořádku směrem k play-off. Taková je prostě realita,“ dodal Jakub Petr.