Hosté tak uhájili vedení v tabulce. Přitom domácí vedli trefami Romana Půčka a Lukáše Krenželoka, ale Východočeši v prostřední části srovnali zásahy Davida Musila a Lukáše Sedláka, který se v extralize prosadil vůbec poprvé. „Kluci mi pogratulovali a puk mám schovaný. Chvilku to trvalo, ale konečně to přišlo. A v důležitou chvíli. Jsem šťastný,“ usmívala se posila z NHL.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, takhle se hrát nedá, zvlášť o první místo. Něco jsme si k tomu v šatně řekli a myslím, že bylo vidět, že jsme jiný tým. Lépe jsme bruslili, napadali, byli aktivnější a zaslouženě jsme vyrovnali. I pak jsme měli náznaky šancí, prodloužení je pak trochu o náhodě,“ přiznal Lukáš Sedlák.

Vítkovičtí litovali množství nevyužitých přesilových her, včetně jedné čtyřminutové. „Z toho musíme dávat góly,“ věděl útočník Rastislav Dej. „Zlom ale nastal ve druhé třetině, do které jsme nenastoupili ideálně,“ dodal.

„Já myslím, že oslabení rozhodla, protože naši hráči je hráli výborně. Blokovali střely, byli obětaví, vše podpořeno výborným gólmanem Willem. Díky tomu jsme věřili, že jsme schopni zápas zvládnout,“ prozradil jeden z trenérů Dynama Marek Zadina.

Kouč Vítkovic Miloš Holaň zmínil i neproměněné šance. „V první třetině jsme jich měli dost, abychom odskočili aspoň na tři nula a víc se uklidnili,“ soudil. „Ve druhé části jsme si asi mysleli, že to půjde samo, obraz hry se změnil, byť góly padly po lehkých tečích. Pak jsme se vrátili do hry, ale přesilové hry nám buď nešly, nebo se k nám nepřiklonilo štěstí,“ řekl a připomněl i tutovku Grmana z úvodu prodloužení.

„Bod bereme, ale má zvláštní příchuť. Spíše zápachu, než radosti, protože jsme dobře rozehraný zápas měli potvrdit v šedesáti minutách, nikoli jen ve dvou třetinách, kdy jsme hráli opravdu dobře,“ uzavřel Miloš Holaň.