Zápasy základní skupiny budou mít tři cenové hladiny (dle atraktivity 140, 240 a 290 korun). Utkání českého týmu, čtvrtfinále a semifinále se pak budou prodávat za 290 korun, zápas o bronz za 350 a finále za 450 korun. Nejlevnější budou duely o udržení (90 korun).

„Nastavení cenové politiky je v rámci organizace šampionátu stěžejní záležitostí, které jsme se věnovali opravdu pečlivě. Organizační výbor se snažil zohlednit několik faktorů – kromě samotné atraktivity utkání juniorských týmů, v nichž můžou fanoušci vidět budoucí hvězdy světového hokeje, také termín akce, který je zajímavý zejména pro domácí diváky, a proto jsme chtěli, aby byl turnaj cenově dostupný a fanoušci si jej mohli užít a navštívit hned několik utkání. V rámci jednotlivých kategorií jsme také zohlednili dlouhodobou výkonnost a úspěšnost jednotlivých týmů, stejně jako důležitost utkání v play-off fázi turnaje,“ uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Ceny vstupenek jsou pro obě dějiště – ostravskou Ostravar Arénu i třineckou Werk Arénu – stejné. Prodej na oficiálním webu 2020.worldjuniors.hockey, a prodejních místech Sazky začne ve středu 24. dubna v 11 hodin.

Český tým pod vedením kouče Václava Varadi čeká v základní skupině Rusko (čtvrtek 26. prosince), Německo (sobota 28. prosince), USA (pondělí 30. prosince) a Kanada (úterý 31. prosince).

Čtvrtfinále si pak obě města rozdělí, semifinále a boje o medaile, stejně jako o udržení, se uskuteční už pouze v Ostravě. Prodejní kapacita Ostravar Arény je 7800 míst, v případě Werk Arény je to pak 4200 míst. Přibližně 25 procent kapacity arén zahrnují blokace pro IIHF, týmy, média, technické blokace.

„I vzhledem k vysoké televizní sledovanosti šampionátu zejména v zámoří jsme vyšli vstříc přání držitele televizních práv a výrobce televizního signálu, společnosti TSN ohledně systému prodeje. V rámci prodeje vstupenek uvolňujeme v první fázi do prodeje vstupenky v sektorech na takzvané ‘televizní straně’, tzn. za střídačkami a za brankami,” vysvětlil Urban.

„Turnaj juniorů patří k nejsledovanějším světovým šampionátům. Doufáme, že v České republice o něj také bude zájem a spousta hokejových fanoušků už nyní začne plánovat, jak stráví vánoční svátky v Moravskoslezském kraji. Věříme, že nastavenou cenovou politikou jsme jim vyšli vstříc a najdou si cestu na stadiony opravdu v hojném počtu,” dodal Martin Urban.

Mistrovství světa hráčů do dvaceti let se v Česku konalo celkem třikrát a vrací se po dvanácti letech. Město Ostrava přivítá hokejový šampionát dvacetiletých již podruhé, Třinec čeká premiéra.

Ceny vstupenek na MSLH 20 IIHF 2020:
Základní skupina: 140 - 240 - 290 Kč
Zápasy ČR ve skupině, čtvrtfinále, semifinále: 290 korun.
Zápasy o udržení: 90 korun.
Zápas o bronz: 350 Kč.
Finále: 450 Kč.
Prodej: oficiální web 2020.worldjuniors.hockey, prodejní místa Sazky.
Začátek prodeje: 24. dubna 2019, 11.00 hod