Zápas ještě ani pořádně nezačal a Ostravané už v něm inkasovali. Úspěšným střelcem byl v 6. minutě liberecký Bulíř. Podruhé se skóre měnilo až v polovině třetí třetiny.

Ve 48. minutě se prosadil Lakatoš, ale vítkovická radost trvala jen chvíli. O minutu později totiž vrátil Bílým Tygrům vedení Klíma. Hostům k prodloužení a zdramatizování duelu v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.

Martin Lukeš.
Lukeš: Baník byl na Slovácko nepřipravený, gól znamenal K.O. Dorazil mě Cicilia

„Začátek zápasu od nás nebyl úplně ideální, byli jsme takoví zaskočení. Nechávali jsme soupeře hrát. Ve druhé třetině jsme zareagovali a měli i nějaké šance. Bodovat jsme si podle mě zasloužili. Už několikáté utkání nám to ale v závěru uteklo. Ke konci jsme navíc udělali faul, takže v poslední minutě už jsme na vyrovnání neměli sílu," řekl Jiří Veber, asistent trenéra HC Vítkovice Ridera Pavla Trnky.

Už ve čtvrtek 30. listopadu čeká Vítkovice předehrávka 24. kola v Pardubicích.

Zápas 23. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 4:3 po prodloužení, který se hrál 28. listopadu 2023 ve Werk Areně.
OBRAZEM: Oceláři prodloužili sérii. Gól Voženílka potvrdilo v prodloužení video

Hokejová extraliga – 23. kolo:

Bílí Tygři Liberec – Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Flynn), 49. Klíma (Budík, Knot) – 48. Lakatoš. Rozhodčí: Veselý, Jaroš – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 36:25. Diváci: 3246.

Bílí Tygři Liberec: D. Král – Melancon, Ivan, Galvas, McCoshen, Knot, Budík, J. Dvořák – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Vlach, Bulíř, Birner – Klíma, Šír, Pérez. Trenéři: Pešán, Žabka a Kudrna.

Vítkovice Ridera: Klimeš – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Dej, Kalus – Zdráhal, Barinka, Fridrich – Kotala, Krieger, Bukarts – Krejsa, Přibyl, Peterek. Trenéři: Veber, Trnka a Šimíček.