Na jedné straně černý kůň soutěže, který to po úvodní krizi dotáhl až na čtvrté místo a postup mezi nejlepší osmičku po čtyřech letech.

Na straně druhé úřadující mistr s řadou zkušených borců, kteří když mají chuť, jsou schopni přeřadit ve vyřazovacích bojích na šestý rychlostní stupeň.

„Podle mě je tenhle souboj největším tahákem čtvrtfinále,“ řekl útočník Vítkovic Ondřej Roman, s 33 body (10+23) druhý nejproduktivnější hráč mužstva.

„Bude to bitva zkušených proti houževnatým. Doufám, že naše houževnatost nakonec dokáže jejich zkušenost převálcovat,“ prohlásil gólman Vítkovic Patrik Bartošák, nejlepší brankář základní části. „Je to play-off, a navíc proti klubu, kde jsem v lize začínal. Mám obrovskou motivaci je porazit a dokázat jim, že jsme lepší. Doufám, že vyhrajeme,“ podotkl obránce Komety Jan Štencel, který strávil ve Vítkovicích pět sezon.

„Hraje se o vše a už to samo o sobě je obrovskou motivací bez ohledu na to, jestli hrajeme proti týmu, ve kterém jsem působil, nebo ne. Samozřejmě určitý vztah jsem si k tomu klubu v minulosti vybudoval, ale teď hraji za Vítkovice. A budu rád, když Kometu pošleme na dovolenou,“ řekl obránce Vítkovic Peter Trška, který pomohl v loňské sezoně Brnu k zisku mistrovského titulu. „Musíme to zkušeným hráčům Komety znechutit, znepříjemnit. Nesmíme jim dovolit, aby byli stále na puku,“ zdůraznil na závěr Peter Trška.