Ostravští hokejisté v sobotu na svém ledě přivítali Berounské Medvědy, poslední celek tabulky Západ. Sareza to však se svým soupeřem neměla lehké. Po dvou třetinách prohrávala 0:2. Nepříznivý stav vydržel až do chvíle, než se k útoku nadechl třiadvacetiletý útočník Adam Červenka.

Ten ve 49. minutě ujel společně se ZdeňkemPavelkem hostující obraně. Párkrát si se svým spoluhráčem vyměnil puk a pohodlně jej zasunul do brány Berouna.Tímposlal Sarezu do prodloužení. V něm se pak opět dostal ke kotouči a v poslední minutě zařídil Ostravanůmalespoň dvoubodové vítězství.

Proti Berounu se vám podařilo dvakrát skórovat. Se svým výkonem jste tedy určitě spokojen?

Ano, v každém případě jsem spokojený. Poprvé jsem získal v zápase dva body a oba byly za gól, za což jsem rád. Hlavní však je, že jsme nakonec zvítězili, i když až v prodloužení. Určitěmětěší, žemédvě branky o tom rozhodly.

Váš vyrovnávací gól přišel po krásném úniku vás a Zdeňka Pavelka…

Ve středním pásmu dobře zapracoval Michal Palík, který pro nás vybojoval puk.Na modré zůstal jen jeden obránce Berouna, který ještě navíc trochu zaspal, takže jsme se dostali do šance. Se Zdeňkem Pavelkem jsme si vyměnili puk a tím jsme zmátli brankáře Kameše. Zdeněk ho měl proti sobě, a tak mi jen lehce přihrál a já jsem to jednoduše zasunul do branky.

Sareze se však v zápase příliš nedařilo. Doslova nepovedené byly první dvě třetiny. V čem byla chyba?

Prvních čtyřicet minut nebyla naše hra vůbec ideální. Bylo to hodně upracované. Je jasné, že se ten hokej divákům příliš nelíbil, což dávali i najevo. Onašem vítězství rozhodla spíše bojovnost, než nějaký oslnivý výkon.

Ve třetí třetině jste však působili jako úplně jiné mužstvo. Čím to bylo, řekli jste si něco v kabině?

Nebylo potřeba nějakých velkých proslovů. Všichni jsme věděli, že musíme pořádně zabrat, pokud chceme vyhrát. Řekli jsme si prakticky totéž, co před každou třetinou. Věděli jsme, žemámeještě dvacet minut a že budeme hrát naplno až do konce. Což senámvyplatilo. Dali jsme dva góly a nakonec jsme zápas otočili ve svůj prospěch.

Beroun přijel do Ostravy v roli mírného outsidera, už kvůli svému postavení v tabulce. Na ledě však vypadal o poznání lépe…

Berounmáurčitě velice kvalitní celek. Už jen ta jména mluví sama za sebe.Myjsme od začátku věděli, že tady nepřijedou nějací nazdárci, se kterými bychom vymetli led. Nakonec nás o svých kvalitách přesvědčili v průběhu zápasu.

VÝSLEDKY PRVNÍ HOKEJOVÉ LIGY NAJDETE ZDE