Začínajícím parahokejistům a parahokejistkám bude cenné rady v Ostravě předávat také Radek Zelinka, nositel Zlaté hokejky a bronzový kapitán české parahokejové reprezentace z posledního mistrovství světa v Kanadě.

„Vytrvalá a často titěrná práce hledání nových talentů pro parahokej se nám konečně vyplácí. Tato sezona byla výživná. Parahokej jsme nabídli třeba zájemcům v Kladně, Liberci i Třinci. Někteří z těchto nováčků se nám už začlenili do přípravy na klubové úrovni,“ řekl předseda Českého para hokeje Jiří Šindler.

Parahokejový rozvojový kemp v Třinci.
VIDEO: V Třinci se konal parahokejový kemp. Na ledě trénovalo i čtrnáct nováčků

„Celkem se letos kempů po celé republice zúčastnilo na jednadvacet nováčků, z toho tři ženy a šest dětí do patnácti let. Osm nováčků u sportu zůstalo a pokračují s námi v další přípravě na kempech, ale i v jednotlivých parahokejových klubech,“ doplnila event managerka Parahokejových rozvojových kempů Irena Šašková.

„Máme z toho obrovskou radost, protože kromě toho, že nabízíme handicapovaným možnost sportu, je to i o jejich začlenění do skvělého kolektivu, možnost seberealizace a rozvoje všech našich nováčků,“ dodala Irena Šašková.

Hokejisté a fanoušci Vítkovic při autogramiádě.
VIDEO: Zábava a autogramy. Hokejové Vítkovice zahájily sezonu, chyběli dva hráči

Její slova potvrzuje také trenér Jiří Bříza. „To je přidaná hodnota. My v kabině fungujeme jako rodina, a i pro nás, pro celý organizační tým, je tahle práce za odměnu. Když vidíme nadšení a radost všech začínajících parahokejistů a parahokejistek na ledě,“ prozradil Jiří Bříza, trenér české reprezentace v para hokeji k atmosféře na ledě během posledního kempu v Třinci.

Zájemci o Parahokejový rozvojový kemp v Ostravar Aréně se na něj ještě stále mohou přihlásit na e-mailu talent@parahockey.cz nebo přes formulář na webu ParaHockeyCZ. Součástí čtyřdenního kempu je samozřejmě zapůjčení veškerého vybavení zdarma. Kemp opět povedou zkušení reprezentační trenéři, na nováčky budou dohlížejí také nejlepší čeští parahokejisté.