Pražané rozhodli na konci první třetiny, kdy se v přesilovce prosadil Strnad. „Jsme jako Jánošík. Darujeme body týmům z horší části tabulky. Jinak nás postihlo to, co na začátku sezony Vsetín. Máme v novém roce hodně nemocných a zraněných hráčů a ti, co by měli dokazovat, že jsou plnohodnotnou náhradou, do toho ještě nedorostli. Takže bohužel,“ řekl trenér Poruby Jiří Režnar.

„Do první komerční pauzy to vypadalo, že jsme přijeli my autobusem a hraje se v Porubě, protože soupeř byl jasně lepší. Pak jsme se trošku zklidnili a pomohl nám první gól. Ve druhé třetině jsme tam měli nějaké šance a mohli zvýšit na 2:0, ale Poruba také hrozila. Ve třetí třetině Poruba dobývala naši branku a my to ubránili,“ vykládal kouč Slavie Aleš Totter.

„Nezačali jsme bohužel dobře. Byl tam v závěru třetiny faul, který oni potrestali a šli do vedení 1:0. Chtěli jsme to pak zjednodušit, více se tlačit do branky a dát nějaké góly, bohužel se nám to nepodařilo a prohráli jsme. Možná potřebujeme nějaký klidně i ušmudlaný gól, otočí se to a začneme zase vyhrávat,“ prohlásil současný kapitán Poruby Vít Christov.

43. kolo Chance ligy (sobota 27. 1. 2024):

Slavia Praha – Poruba 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 20. Strnad (Všetečka, Klikorka). Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Sýkora, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1245.

HC Slavia Praha: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Knotek, Strnad – Všetečka, Slavík, J. Brož – J. Půček, Kucharčík, Slavíček. Trenér: Totter.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha – Doudera, J. Stehlík, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala, P. Mrázek – Klímek, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Vehovský – Brodek, Honejsek, Přibyl. Trenér: Režnar.