Chyba za chybou! Vítkovice si stěžují po porážce s Hradcem na rozhodčí

Hokejové Vítkovice si stěžují u disciplinární komise na výkon rozhodčích v úterním utkání 24. kola extraligy s Hradcem Králové, který skončil porážkou Ostravanů 3:6. Komise ve svém pravidelném vyhodnocení uznala, že situace, které předcházely dvěma brankám Východočechů, byly posouzeny chybně.

23.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Bez ohledu na to se rozhodly Vítkovice podat oficiální stížnost na další čtyři verdikty sudích. Ve třech případech se jedná o neodpískané fauly, a to na Ivana Baranku ze 32. minuty, Petra Koloucha ze 36. minuty a Jakuba Lva ze 49. minuty.

Ostravanům se také nelíbí vyloučení Rostislava Olesze z 18. minuty za vyhození puku mimo kluziště, po kterém následovalo oslabení tři na pět a inkasovaný gól na 2:1.

KTERÉ SITUACE SE VÍTKOVICÍM NELÍBÍ?

z času 17:21 (stav 2:0) – posouzení tečování puku ze vzduchu do ochranné sítě za bránou, kdy i hokejka hráče HKM směřovala k letícímu puku – precedens z utkání Vítkovice – Chomutov, kdy bylo argumentováno rozhodčími, že za této situace se menší trest udělit nemůže

z času 31:44 (3:3) – neodpískaný nedovolený zákrok na Ivana Baranku, kterému byla protihráči vyseknuta hokejka z rukou ve vítkovické přesilovce 5/4 – tým tak byl připraven o výhodu 5/3

z času 35:03 (3:3) – nedopískané nedovolené bránění Petra Koloucha při přechodu do útočného pásma bez držení puku. Opět během přesilovky 5/4, tým tak byl připraven o výhodu 5/3

z času 48:00 (3:3) – zákrok na Jakuba Lva v rohu útočného pásma. Reakce na automatickou zprávu komise rozhodčích, která vysvětluje, že se o nedovolený zákrok nejednalo, protože hráč Jakub Lev o napadajícím hráči Hradce věděl. Vítkovice se proti tomuto odůvodnění ohrazují s tím, že je irelevantní, zda hráč o napadajícím za sebou věděl, či ne, zvlášť, když zákrok nesl jasné znaky krosčeku – soupeř měl hokejku ve výši ramen, drží ji v obou rukách a směřuje proti vítkovickému hráči.

Vítkovicím se nepozdává podruhé v sezoně počínání sudích a oficiálně si stěžují. V Jihlavě, kde prohráli Ostravané 2:4, se jim nelíbilo řízení utkání Danielem Pražákem a Štěpánem Součkem, tentokrát se po domácí porážce 3:6 s Hradcem Králové ohradili proti počínání slovenských arbitrů Vladimira Balušky a Miroslava Lokšíka.

Autor: Jakub Nohavica

23.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

logo Vítkovice Tours

CK Vítkovice Tours má nového majitele

Tento klub dívka před svou smrtí navštívila. Zde její stopy končí. O několik hodin později byla nalezena mrtvá v lese.

Vrah dvacetileté dívky unikl pozemskému trestu

Po násilníkovi, který před několika dny brutálně napadl v tramvaji další pasažéry, pátrají ostravští kriminalisté. K dispozici mají záběry útočníka, kterého od běsnění zastavila až zbraň v rukou další cestující.

Vlastníci pozemků debatovali o Prodloužené Rudné

Vedení Moravskoslezského kraje se v pondělí sešlo se zástupci manželů Richtárových, kteří blokují dostavbu přibližně čtyřsetmetrového úseku Prodloužené Rudné.