Na obou stranách se okamžitě v sestavě projevila výměna, která během týdne na trase Plzeň – Ostrava a zpátky proběhla. Exvítkovický útočník Patrik Zdráhal nastoupil ve druhém útoku Západočechů, naproti tomu Miroslav Indrák duel rozehrál ve druhé formaci Ridery.

Spokojenější mohl nakonec po utkání prvně jmenovaný. Škodovka se totiž dostala hned v 8. minutě v přesilové hře do vedení, když Budík nabil Robovi a jeho rána překonala Svobodu.

Pak měl šanci hostující Šidlík, na opačné straně se zase drali do zakončení Pour a Kracík, ale bez výsledku. A tak udeřily Vítkovice, když Ondřej Roman využil kolapsu domácí defenzivy a sám proti Frodlovi srovnal. A Plzni bylo ještě hůř.

V 15. minutě Lakatoš tečoval v početní výhodě Bukartsovu střelu a puk došel až za Frodla. S náskokem ale Vítkovice do šaten nešly. Pětapadesát vteřin první sirénou Kantner prostřelil bekhendem Svobodu a vyrovnal na 2:2.

Krátce po obrátce mohl vrátit Plzni vedení Gulaš, ale Svoboda mu to nedovolil. Pak mohlo udeřit na opačné straně, ale Veselý gólem svůj únik nezakončil, a přáno nebylo ani o chvíli později Romanovi či Razgalsovi.

A tak se přece jen dočkala Plzeň, a to hned dvakrát. Hráči Vítkovic dali v přesilové hře dvakrát prostor Milanu Gulašovi, který ho vždy využil a Západočeši si tak rychle vypracovali dvoubrankový náskok. Navíc velké šance zahodili Kracík a Rob.

Ještě větší pohodu pak na domácí stranu přinesla 43. minuta a trefa Eberleho. I když Vítkovice z holí Lakatoše a Schleisse snížily znovu na rozdíl jediného gólu, na body už to bylo málo. Navíc když v závěru Němec přidal šestou branku Plzně.

HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Rob (Budík, Pulpán), 20. Kantner (Budík, Čerešňák), 33. Gulaš (Čerešňák), 38. Gulaš (Kantner), 43. Čerešňák (V. Němec), 53. V. Němec (Kantner, Čerešňák) – 13. O. Roman (Lakatoš, Roberts Bukarts), 15. Lakatoš (Roberts Bukarts, Mallet), 46. Lakatoš, 50. Schleiss (Š. Stránský). Rozhodčí: Pražák, Svoboda – Brejcha, Komárek. Vyloučení: 6:7, navíc R. Černý (Vítkovice) 10 minut. Využití: 4:1. Diváci: 6023.

Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Jank, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, Kolda – P. Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Vítkovice: M. Svoboda – Kvasnička, Trška, Výtisk, R. Černý, Šidlík, D. Krenželok, Bodák – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals. Trenéři: Trličík, Klesla a Svozil.