Stejně jako ve čtvrtek proti Mladé Boleslavi se ostravskému celku podařilo dostat do vedení, když se Lakatoš objevil před Janusem sám a skóroval. Tentokrát však minimální odstup nevydržel ani do první přestávky.

Mikuš nejprve trefil tyč, pak se několikrát zaskvěl brankář Dolejš, ve 14. minutě už však mířil do černého Jarůšek. Po vyrovnané první části ta druhá patřila domácí Vervě.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 25. října 2019 v Ostravě. Na snímku trenér Vítkovic Jakub Petr.
Rezignace? Přece do toho teď jako velitel nehodím vidle, řekl kouč Vítkovic Petr

Obrat totiž ve 25. minutě dokonal Lukeš, byť Schleiss přesně v polovině duelu srovnal, ve zbytku třetiny si Litvínov zásluhou Pavelky a Gerháta vytvořili dvoubrankový náskok.

Třetí třetina pak jen potvrdila, že Vítkovice na severu Čech nezískají ani bod, když se prosadili ještě domácí Baránek a Mikuš. Ridera prohrála popáté v řadě, navíc naplno nebodovala už třináct utkání za sebou.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera.Zdroj: Deník / Edvard D. Beneš

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Jarůšek (Mahbod), 25. F. Lukeš (J. Petružálek, V. Hübl), 33. T. Pavelka (Mahbod), 36. Gerhát, 46. Baránek (Válek, Trávníček), 60. J. Mikúš (Trávníček) – 3. Lakatoš (Kvasnička), 30. Schleiss (P. Zdráhal, T. Černý). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3267.

Litvínov: Janus - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek – Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek – J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Helt, Gerhát – Válek, J. Mikúš, Trávníček. Trenéři: Skuhrovec a Kotrla.

Vítkovice: Dolejš – Kvasnička, Výtisk, Bodák, Trška, Gregorc, Šidlík, T. Černý – Mallet, Lakatoš, Dej – Roberts Bukarts, O. Roman, Razgals – P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss – Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.