„Byl to kuriózní gól, ale ty občas taky padají. Viděl jsem místo na lapačce, bohužel jsem to neprostřelil. Pak jsem si ale všiml, jak na mě jejich obránce letí, tak jsem se jen zpevnil. On do mě vrazil a svou chybou vletěl do gólmana. Kdyby přibrzdil, tak by se nic nestalo a vhazovalo by se v útočném pásmu,“ vykládal Olesz.

„Jeho střelu jsem chytil a měl puk v moci. Pak se přede mnou dva hráči srazili a bylo logické, že jsem upadl a kotouč se objevil v brance. Ano, rozhodčí to mají těžké, ale pokud jsem puk kontroloval a až po třech, čtyřech vteřinách skončil za čárou. Bohužel to ovlivnilo zápasu,“ řekl liberecký gólman Roman Will.

Z šesté trefy v sezoně, která znamenala tři body, měl Olesz radost. „Tomu gólu jsme se na střídačce posmáli. Musím se pořádně podívat na střeleckou plachtu, kterou jsem si koupil v létě na zahradu. Proč? Zatím se totiž nic z toho, co jsem na ni zkoušel, neujalo,“ usmíval se Olesz. V posledních minutách mu ale do zpěvu nebylo.

„Vyloženě jsem netrnul, ale koncovka nebyla dobrá,“ narážel Olesz na zpackanou dvojnásobnou početní výhodu. „Liberec nás ve třetí třetině přehrával. A musím uznat, že naše hra pět na tři v závěru byla velmi špatná. Potřebovali jsme tři body, které máme, v sobotu je získal i Baník, takže dobrý víkend,“ dodal Rostislav Olesz.

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Trnka (Vítkovice): „Byl to už takový náš typický zápas s Libercem, ve kterých se pereme o detaily, o jeden gól. Dostali jsme se v závěru pod velký tlak. Odvedli jsme ale výborný týmový výkon podepřený skvělým Bartošákem.“

Filip Pešán (Liberec): „Pro nás to byl velmi důležitý zápas. První půlka zápasu byla velmi vyrovnaná, od půlky zápasu, troufnu si říct, jsme začali dominovat. Bohužel jsme nedokázali zápas vyhrát.“

Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Muž zápasu: Olesz
Branky a nahrávky: 17. Květoň (Szturc, Roman), 27. Baranka (Kolouch, Roman), 44. Olesz – 18. Ordoš (Kolmann, P. Jelínek), 38. Jánošík (Šmíd, Kvapil). Rozhodčí: Kika, Šír – Tošenovjan, Hanzlík. Vyloučení: 2:7, navíc Lakatoš 10 minut, P. Jelínek (oba Liberec) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6341

Vítkovice: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – Květoň, Roman, Szturc – Olesz, Lev, Bartovič – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Jáchym, Š. Stránský – Tomi. Trenéři: Petr a Trnka.
Liberec: Will – Ševc, Havlín, Šmíd, Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – Kvapil, P. Jelínek, Ordoš – L. Krenželok, Bulíř, Bakoš – J. Vlach, Redenbach, J. Stránský – Jašek, Bližňák, Lakatoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Další zápasy 26. kola:

Oceláři Třinec – Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Muž zápasu: Klepiš
Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Martin Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) – 7. Klepiš (Hanzlík), 9. Lenc (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava, (Hanzlík, P. Holík), 55. Klepiš. Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:6, navíc Doudera (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4214.

Třinec: Hrubec (22. Hamerlík) – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, Kovář, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Petružálek – Irgl, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina
Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík, Knot, Němeček, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Procházka, P. Holík, Orsava – Lenc, Knotek, Pabiška – P. Kousal, Najman. Trenéři: Kýhos a Žabka.

Jihlava – Olomouc 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Dostálek (Žálčík, A. Zeman), 39. Čachotský (Skořepa, Dostálek), 63. Anděl (Čachotský) - 17. Mráz (Holec, J. Galvas), 52. Ondrušek (Houdek). Rozhodčí: Lacina, M. Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3598.

Plzeň – Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) - 51. D. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7111.

Kometa Brno – Litvínov 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, Krejčík), 37. J. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) - 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 7228.

Pardubice – Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) - 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček - Dragoun, Pláněk všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Chomutov – Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Vondrka (Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička – 39. Pech (Vrána, Z. Michálek), 49. Říčka (Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka). Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3971.

14. Jihlava 25 5 4 3 13 52:70 26

Program 27. kola – středa 29. listopadu: 18.00 Kometa Brno – Třinec, pátek 1. prosince: 17.00 Liberec – Hradec Králové, 17.30 Jihlava – Mladá Boleslav, Vítkovice – Zlín, Plzeň – Litvínov, 18.00 Pardubice – Sparta Praha, středa 6. prosince: 17.30 Chomutov – Olomouc. Dohrávka 23. kola – úterý 28. listopadu: 18.00 Olomouc – Pardubice.