V klubu nesplnil očekávání a ten se v minulých dnech dohodl s pražskou Spartou na výměně za slovinského reprezentanta Blaže Gregorce.

„Erik po povedené přípravě vinou zranění a nemocí nedosáhl pozice, kterou jsme od něj očekávali. V hierarchii beků se nám začal propadat a já jsem zastáncem toho, že cizinec musí být na předních pozicích sestavy a ne v jejím středu zabírat místo našim mladším hráčům,“ vysvětlil pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Blaž Gregorc

Gregorc, který hrál i ve Švédsku či Dánsku, v české extralize odehrál v dresu Pardubic, Hradce Králové a pražské Sparty 314 duelů a zaznamenal v nich 107 kanadských bodů (22+85), podepsal smlouvu na dva roky.

„Jakmile se naskytla možnost jej získat, okamžitě jsme projevili zájem. Umí hrát oboustranný hokej, tedy dobře dozadu i dobře do útoku. Slibujeme si impuls pro naší obranu, zpevnění defenzivy i zlepšení podpory útoku,“ uvedl Petr. Dnes proti Olomouci Gregorc ještě nenastoupí, protože 18. kolo absolvoval už v dresu Pražanů.