Takového počinu si váží. „Musím přiznat, že to člověk měl trochu v hlavě. Ještě víc ale mám dvě stě gólů za Třinec,“ řekl Deníku Polanský, kterému ke zdolání této kvóty stačí pět tref. „Myslím si ale, že na to, že spíše na góly přihrávám, než je dávám, tak je to pěkné a mám z toho radost,“ dodal.

Vybaví se vám třeba váš první gól v extralize?

Ano, bylo to ještě v Havířově. Dostal jsem nahrávku před prázdnou branku, puk jsem si zastavil a nadvakrát ho dostal do branky. Stý jsem dal zase na Kladně. Jubilejní góly si člověk pamatuje, stejné to bude i s tímto. Musím přiznat, že to trochu bylo v mé hlavě, možná o něco víc, ale mám dvě stě gólů za Třinec.

Svazuje to člověka, když se blíží k takové hranici?

Nesvazuje, viděli jste to třeba proti Plzni v prodloužení, kdy jsem mohl střílet, ale posunul jsem to Vladovi Draveckému. Určitě na to nemyslím, že potřebuju tolik nebo tolik gólů. Prostě to přišlo samo a ve sportu to tak je, že chcete kamarádovi nahrát, pomoci mu, to se vám pak vždycky vrátí. Funguje ale i zákon schválnosti, když máte před sebou takový milník, že vám to moc nejde. Já si ale vážím toho, že celá organizace má dobrý vstup do sezony, sehráli jsme pěkné domácí zápasy s Mannheimem, Spartou, Libercem, Kometou, Chomutovem nebo HV71. A pokud jste součástí týmu, který takhle hraje, góly vždy přijdou.

Čím si vysvětlujete povedený vstup do sezony?

(zamyslí se) Je tam několik aspektů, ale nechci vyzradit, abych neporadil ostatním. Nechám si to pro sebe.

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Dnes a v pátek vás čeká derby s Vítkovicemi. Jak se těšíte?

Derby bylo pro mě vždy víc než jen normální zápas. Všichni, kteří hrají v Třinci čtyři a více let, vědí, že nemá předem favorita. A stejné to bude i teď. Někdy se v něm láme sezona, my jsme třeba proti Vítkovicím ve finále získali titul. A pokud jde o to, že hrajeme spolu dvakrát v jednom týdnu? Může to být super. Pokud se třeba stane nějaký zákrok, budou emoce, tak se to přenese hned do dalšího zápasu, který by pak mohl být ještě lepší.

Bylo derby, které vám utkvělo v hlavě navždy?

Takové zápasy člověk v paměti určitě má, ať už vyhrál nebo prohrál, ale nebudu je vyjmenovávat. Každopádně zejména prohry mě mrzí, to je jasné.

Jak je snášíte?

Vždy jsem byl typ hráče, který hokej hraje s radostí a užívá si ho. A to máte, když se vyhrává. V momentě, kdy vás soupeři poráží, bere vám to radost, energii, chuť do hokeje a pocit vítězství, který je pro mě návykový. Proto doufám, že i tyto zápasy zvládneme a budeme pokračovat v úspěšném startu do sezony.

Třinec - Jihlava.
Třinec pokračuje v úspěšné sérii, porazil Jihlavu