Před skvělou kulisou se od úvodních minut hrál vyrovnaný hokej v tempu, příležitosti byly na obou stranách. Domácí byli střelecky aktivnější, Krieger ale svou možnost nevyužil, stejně jako Fridrich s Chlánem nadějný únik. Radovali se tak Slezané, když v 10. minutě tečoval Nestrašilovu střelu Daňo a otevřel skóre.

Choreo fanoušků Vítkovic v derby s Třincem (22. prosince 2022).
VIDEO: Velké choreo fanoušků Vítkovic na začátku derby! Podívejte se

Ve druhé třetině Ostravané ještě trochu přitlačili, obrovskou šanci vyrovnat měl v oslabení Fridrich, když se hnal sám na Mazance, ale ten ho vychytal. Stejně jako neuspěl Kalus, který v přesilové hře přestřelil takřka odkrytou branku. A tak udeřilo na opačné straně. Stezka se měl také co ohánět, ale na Hudáčkovu kličku byl krátký.

V závěrečné dvacetiminutovce Vítkovice několikrát soupeře dostaly pod tlak, ale defenziva Třince v čele se spolehlivým Mazancem povolila jen snížení z hole Lukáše Krenželoka. Dalším velkým šancím odolala.

Navzdory porážce se Vítkovice dál drží na druhé příčce tabulky, přišly ale o domácí bodovou sérii. Až ve čtrnáctém zápase v ročníku vyšly na vlastním ledě úplně naprázdno. Třinec potvrdil zlepšenou formu a je čtvrtý. Oba rivaly dělí osm bodů.

18. kolo hokejové extraligy: HC HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha, 4. listopadu 2022 v Ostravě. Peter Krieger z Vítkovic.
Snil o práci agenta FBI, je zbraní Vítkovic: Extraliga je atypická, říká Krieger

Hlasy trenérů po utkání:

Miloš Holaň (Vítkovice): "Vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem. Nám to dneska trochu drhlo a dvě třetiny jsme se nemohli prosadit. Ale šancí jsme měli více. Paradoxně jsme je měli v oslabení, kdy jsme dvakrát ujeli. Gól přišel asi už trochu pozdě. Od té doby jsme byli jasně lepší, a i když nerad používám v hokeji slovo štěstí, dneska nám v závěru nepřálo. Skákalo nám to tam kolem tyček, měli jsme šanci do prázdné branky, ale vyrovnat se nepovedlo."

Zdeněk Moták (Třinec): "Vyrovnaný zápas s dobrým koncem pro nás. Já jsem byl rád, že jsme odskočili do dvougólového náskoku, to nám pomohlo. Bohužel v třetí třetině jsme inkasovali v oslabení a domácí rozpoutali velký tlak. Závěr byl poměrně hektický, ale domácí šance jsme přečkali. Mám velkou radost."

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. L. Krenželok (Bukarts, Marosz) – 10. Daňo (Nestrašil, Zahradníček), 38. Hudáček (Daňo, Mazanec). Rozhodčí: Hradil, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 9833 (vyprodáno).

Vítkovice: Stezka – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, L. Kovář – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Bukarts, Krieger, Mueller – Kalus, Dej, Lednický – L. Krenželok, Marosz, Krejsa – Bernovský. Trenéři: Holaň a Philipp.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Havránek, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste, Ročák – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký, Kurovský. Trenéři: Moták a Országh.