Pokud by se dostavilo 9833 fanoušků, Ostrava by zažila plný dům poprvé po více než třech letech. „Zájem o zápas je velký, což je logické a máme z toho radost. Aktuálně jsme první, Třinec je úřadující mistr. Atraktivita zápasu je velká,“ řekl Zdeněk Janiurek.

18. kolo hokejové extraligy: HC HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha, 4. listopadu 2022 v Ostravě. Fanoušci.
Bude plný dům? O předvánoční derby Vítkovic s Třincem v Ostravě je velký zájem!

To si uvědomuje také útočník Ridery Peter Krieger, který bude patřit k největšímu nebezpečí pro branku Ocelářů. „Strašně se těším, jsem z toho nadšený. To jsou zápasy, pro které hokej hrajeme. Bude plno, hala bude šílet, skvělá atmosféra. Vše v derby, proti soupeři, který je na vás vyhecovaný,“ prohlásil mimo jiné autor jedenácti branek a třinácti asistencí v ročníku v obsáhlém rozhovoru pro Deník, který přineseme v příštích dnech.

Roli podle něj hraje i to, že Vítkovice jsou první. „Díky tomu jsme pro ostatní terčem, na který se chce každý vytáhnout. Už tak těžký zápas budeme mít ještě těžší,“ poznamenal Krieger.

Jak americký útočník vnímá vlastně rivalitu? „Zažil jsem to doma i loni na Slovensku a mám to rád. Tady vidět, že v případě Třince, a Olomouce – asi kvůli poslednímu play-off – je to vyhrocenější a lidé to vnímají trochu jinak. Není to jen mediální bublina, ale opravdová rivalita. Možná bych tam ještě přidal Spartu,“ připojil Peter Krieger další poznatek.

Vítkovice - Karlovy Vary (23. kolo extraligy, 27. 11. 2022)
KVÍZ: Výzva pro hokejové fanoušky! Poznáte bývalé hráče Vítkovic na fotkách?

Vstupenky na atraktivní duel jsou v prodeji už od začátku prosince on-line v síti Ticketportal, kde ale zbývají místa už jen do sektoru hostů C1. Nicméně reálně je k dispozici takřka tisíc lístků. Velká část z nich je však vázaná na sektor C2, tedy domácí kotel, kde se vstupenky neprodávají z bezpečnostních důvodů on-line.

„Vstupenky do sektoru C2 se budou prodávat výhradně v den utkání, tedy ve čtvrtek, od 9:00 hodin, a jen fyzicky na pokladně Ostravar Arény u hlavního vstupu od ulice Závodní,“ uvedl Zdeněk Janiurek s tím, že další část vstupenek je ještě vázána blokacemi a rezervacemi.

„Nicméně i tyto půjdou do prodeje, a to i on-line. V on-line prodeji jsou k dispozici i nyní zbytky vstupenek do sektoru hostí,“ doplnil Zdeněk Janiurek.