Ostravský tým jej přivítal na slavnostní večeři na pravé slovenské kolibě na břehu Štrbského plesa. „Mám velikou radost, že vás mohu přivítat na Slovensku. Osobně jsem velkým hokejovým fandou a mé srdce patří právě Vítkovicím. Navíc s majitelem klubu Alešem Pavlíkem nás pojí velké přátelství, takže jsem velice rád, že jsem vás, hokejisty Vítkovic, mohl navštívit. Přeji vám hodně úspěchů v další sezoně a moc vám fandím,“ řekl Tuhý.

Luděk Mikloško.
Mikloško: Snad sudí nedovolí Skotům opět kriminální zákroky. Jak věří brankářům?

Do Tater dorazil za svým týmem také majitel klubu Aleš Pavlík a skupinka partnerů, společně s nimi i velvyslanec Tomáš Tuhý zhlédl středeční odpolední kruhový trénink. „Návštěva pana velvyslance Tomáše Tuhého je pro náš celý klub obrovskou poctou. Jsem velice rád, že si Tomáš našel ve svém nabitém programu čas se za námi zastavit, podívat se na trénink, popovídat si, povečeřet s hráči. Moc Tomáši děkuji za návštěvu a vřelé přijetí, stejně jako děkuji i našim klubovým partnerům, kteří se za námi vypravili do Tater také,“ uvedl pro klubové stránky Pavlík.

Vítkovice se z týdenního soustředění vrátí v sobotu. „Soustředění je koncipováno tak, že máme denně dvě plnohodnotné fáze a k tomu na začátku každého dne ještě rozcvičku s výběhem kolem Štrbského plesa,“ prozradil základní režim kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

Nový tým fotbalistů Petřkovic začal s přípravou.
Fotbal pod Landekem opět ožívá! Od nuly vzniká nový tým, ambice ale nechybí

„Tréninky jsou podobné, tomu, co jsme absolvovali v předešlých čtyřech týdnech v Ostravě, ale přece jen dochází k určitému ozvláštnění,“ vylíčil Horyl. „Jednou z netradičních tréninkových disciplín byl náročný výběh na novou rozhlednu, která vyrostla v areálu skokanských můstků,“ připomněl kondiční trenér výběh na 53 metrů vysokou šroubovici, jež se tyčí nad místními tenisovými kurty. Její celková délka je zhruba 600 metrů a má značné převýšení.