Zápas, jestli se to tak dá vůbec nazvat, dochytal bez brankářských betonů krnovský útočník Pavel Michálek. Ten ale naštěstí k žádné újmě nepřišel. Mužstva totiž pokračovala v tréninkovém tempu.

Z utkání se stala komedie. V jednu chvíli bylo na ledě sedm hráčů na obou stranách, kteří si mezi sebou puk s úsměvem přihrávali. Na ploše se objevili také členové realizačních týmů. A to v přítomnosti konsternovaného rozhodčího Tomáše Jandy, který celé taškařici přihlížel.

Kuriozita, kterou zaznamenala také některá zahraniční média, neušla pozornosti lidí z vedení ligy. A tak padly tresty. „Disciplinární komice potrestala sudího Tomáše Jandu zastavením činnosti do konce sezony za nezvládnutí zápasu Krnova s Karvinou od 48. minuty. Za neoprávněné použití dresu s logem extraligy dostal navíc stopku na šest měsíců.

Znamená to tedy, že nejdříve bude moci pískat od druhé poloviny příštího ročníku. Čároví rozhodčí pak dostali napomenutí za to, že hlavnímu v dané situaci nepomohli," sdělil Deníku šéf Moravskoslezského krajského svazu ledního hokeje a sekretář soutěže Karel Kafka.

„Svoje už jsem k celé věci řekl. K výši trestu se nebudu vyjadřovat," reagoval stroze na dotaz Deníku potrestaný rozhodčí Tomáš Janda.

Michal Piskoř

Trestům neunikli ani členové obou týmů. „Stopku do konce sezony dostal trenér Krnova Michal Piskoř (na snímku, pozn. redakce) a vedoucí mužstva Karviné Petr Skulina za neoprávněný vstup na ledovou plochu. Do konce sezony už si nezachytá gólman Krnova Roman Šlupina za opakované prohřešky," dodal Kafka s tím, že navíc musí oba kluby zaplatit pokutu dva tisíce korun za znevážení soutěže.

„Že jsem dostal distanc do konce sezony? Během hry jsem na led nevstoupil na rozdíl od kolegy z Karviné. Vešel jsem tam ve chvíli, kdy nám vyloučili druhého gólmana a všichni předpokládali, že bude zápas ukončen. Došel jsem k trestoměřičům, kde stáli rozhodčí, a ti mi sdělili, že mám jednoho hráče obléct do výstroje a postavit do branky," řekl trenér Krnova Michal Piskoř.

„Díval jsem se ještě jednou na video. Jak na tom karvinském, tak našem není záběr, na kterém bych byl na ledě během hry," podotkl Piskoř, kterého výše trestů zaskočila.

A to nejen toho, který se týkal jeho osoby. „Že dostal Janda distanc do konce sezony a ještě navíc šest měsíců? To je pořádný flastr. Každopádně nechápu, proč dostal stop do konce sezony náš gólman Roman Šlupina. V sezoně měl jednu desítku, trest ve hře a do konce utkání.

Opravdu nepochopím, proč mu dali ještě další dodatečný trest," kroutil hlavou krnovský kouč Michal Piskoř, bývalý extraligový hráč Třince a Vítkovic, který tak bude svému týmu chybět na lavičce nejen v posledním kole základní části, ale hlavně v následném play-off.