Vysoce favorizované Oceláře čeká série s Mladou Boleslaví, úspěšným nováčkem, který si v předkole poradil s Plzní. Třinec stojí před výzvou dokázat, že prvenství v základní části nemusí být v play off přítěží a nevýhodou. Je ostatně posledním extraligovým celkem, který v roce 2011 dokázal vyhrát obě části soutěže.

Před čtvrtfinálovou sérií s nováčkem navíc Slezané mají v hlavách i poměrně čerstvé memento z posledního vzájemného utkání, které ve Werk Aréně skončilo jejich překvapivou porážkou 2:5.

"Tým Mladé Boleslavi je ve své současné formě velmi těžkým soupeřem, všichni hráči hrají v až neskutečné euforii. Hlavní zbraní jsou rychlé protiútoky, nebezpečné přesilové hry, obrana je dobře organizovaná a velmi urputná. To dělá z Boleslavi velmi nepříjemného soupeře," řekl třinecký trenér Jiří Kalous na klubovém webu.

Třinec vytáhne do play off takřka v plné zbroji. Během dvanáctidenní pauzy opustily marodku všechny opory včetně Irgla, Polanského či Adamského a zůstal na ní pouze dlouhodobě zraněný Rufer.

"Jdeme na Třinec, který má před sebou jediný cíl, jímž je titul. Jednoduché to nebude, ale my se budeme snažit jim to maximálně ztížit. Je to dobré i pro mladé hráče, kteří play off extraligy nikdy nezažili, že se trošku otrkají. A čeká je velká zkušenost, protože budou hrát sérii proti nejlepšímu týmu základní části. Co více si přát," řekl kouč Středočechů František Výborný.

"Třinec má asi nejlepší mužstvo v lize. My jsme rádi, že fanouškům nabídneme minimálně dva zápasy čtvrtfinále a budeme se je snažit potrápit a minimálně alespoň jeden zápas vyhrát," doplnil jeho syn a zároveň kapitán týmu David Výborný. "Šance Třince jsou určitě větší, my si to ale užijeme a teď už nemáme vůbec co ztratit. Plzeň jsme také chtěli potrápit a podařilo se nám přes ní postoupit," pousmál se čtyřicetiletý útočník.

HC Oceláři Třinec (po základní části 1.) - BK Mladá Boleslav (10.).
Začátek: pátek 17:00, sobota 17:00.
Výsledky vzájemných zápasů v sezoně: 5:2, 4:2, 5:2, 2:5 (nejproduktivnější hráči: Vladimír Roth 2 branky + 3 asistence - Tomáš Klimenta 1+2).
Bilance vzájemných zápasů za poslední tři sezony: 4 zápasy - 3 výhry - 0 výher v prodloužení nebo po samostatných nájezdech - 0 proher v prodloužení nebo po samostatných nájezdech - 1 prohra.
Nejproduktivnější hráči týmu v základní části: Erik Hrňa 45 zápasů/47 bodů (26 branek + 21 asistencí) - Tomáš Klimenta 48/40 (14+26).
Nejproduktivnější hráči v play off: zatím nehráli - David Výborný 4/5 (3+2).
Statistiky brankářů v základní části: Šimon Hrubec průměr 2,00 inkasované branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,41 procenta a šestkrát udržel čisté konto, Peter Hamerlík 2,29, 91,18 a dvakrát udržel čisté konto - Martin Růžička 2,80, 90,15 a dvakrát udržel čisté konto, David Rittich 3,15 a 89,17, Jan Růžička 5,05 a 84,31.
Statistiky brankářů v play off: zatím nehráli - Martin Růžička 2,50 a 90,48.

Zajímavosti:
- Oceláři jsou ve čtvrtfinále potřetí za sebou, v minulých dvou letech skončili shodně čtvrtí. Základní část extraligy vyhráli podruhé v historii a v roce 2011 jako jediný držitel Prezidentského poháru (uděluje se od sezony 2009/10) dokázali ve stejném ročníku získat i titul.
- Mladá Boleslav vyřadila v předkole Plzeň 3:1 na zápasy a už účast v této fázi pro ni byla největším počinem v klubové historii v extralize. Nováček, který se vrátil do nejvyšší soutěže po dvou letech, při působení v extralize v letech 2008 až 2012 vždy bojoval o záchranu v baráži.
- Třinecký obránce Marek Trončinský v této sezoně od poloviny prosince do konce ledna hostoval v Mladé Boleslavi, kde už hrál v sezoně 2006/07 jedno utkání při působení Bruslařského klubu v první lize na střídavý start z Kladna.
- Mladoboleslavský útočník Tomáš Klimenta působil v sezonách 2011/12 a 2012/13 v Třinci. Ze současného kádru Bruslařského klubu se objevil ve slezském klubu také bek Jiří Kučný, který za Oceláře sehrál v sezoně 2004/05 tři zápasy.
- Třinec na konci základní části prohrál pět z posledních sedmi zápasů.
- Mladá Boleslav vyhrála venku čtyři z posledních sedmi duelů.