Třinec se po reprezentační přestávce představí poprvé na domácím ledě od vyřešení kauzy útočníka Polanského. A bude zajímavé sledovat, zda fanoušci po setkání s vedením klubu i samotným Polanským upustí v úterním klání od výpadů proti kouči Vladimíru Kýhosovi, kterého za neshody s třineckou ikonou viní.

Oceláři jsou v poslední době nositeli těch nejtěsnějších výsledků. Sedmkrát po sobě skončil jejich zápas jednogólovým rozdílem, poslední čtyři vždy ve prospěch Třince. "Sparta má nesmírně kvalitní kádr, jehož síla se v posledních zápasech projevuje naplno. Mají dlouhou šňůru bez prohry v normálním čase. Hned po pauze nás čeká jeden z nejtěžších možných soupeřů," uvedl třinecký trenér Břetislav Kopřiva.

Pražané oba vzájemné duely v sezoně prohráli a jsou plni odhodlání tuto bilanci změnit. "Po velkém úspěchu a postupu v Lize mistrů měli hráči pár dnů volna. I proto, že zdravotní stav nebyl ideální. Pár hráčů se potřebovalo doléčit, což se povedlo. Teď už jsme zase nachystaní pokračovat v plné síle," řekl asistent trenéra Zdeněk Moták.

"Třinec je týmem ze špice tabulky a favorit na titul, jehož sílu jsme mohli poznat v obou těch předchozích utkáních. Věříme ale, že při dobrém výkonu můžeme pomýšlet na bodový zisk a navázat tak na výkony před pauzou a následně i proti Bernu," dodal Moták. Stále scházejí dlouhodobí marodi Netík s Řepíkem.

Zápas Vítkovic s Hradcem Králové se odehraje až v úterý 7. února.