Prvně jmenovaný předvedl 41 zákroků, včetně jednoho ekvilibristického v první třetině po střele Kozáka. „Někdo to přede mnou tečoval, mě to trefilo do ramene a puk padal za mě. Ani nevím, jestli šel do branky, prostě jsem do toho jenom plácl. Spíše štěstí, nic jiného,“ popisoval skromně Dolejš.

Přiznal, že šlo o těžký zápas. „Prvních deset minut jsem si nesáhl na puk, to jsme hráli velmi dobře, ale pak bylo vidět, že je to druhý zápas ve dvou dnech a samozřejmě jsme je museli k nějakým střelám pustit, bez toho nešlo hrát celý zápas. Zaplaťpánbůh jsme vyhráli, dali jsme čtyři góly, byl tam hattrick, takže super, mám radost,“ dodal mladý brankář, který o tom, že nahradí sobotního hrdinu Patrika Bartošáka, věděl několik dní předem.

Do té doby zasáhl pouze do dvou extraligových utkání v sezoně, jinak především vypomáhal prvoligové Porubě. „Bylo to plánované, aby si Patrik odpočinul, nic jiného v tom nebylo,“ ujasnil Dolejš.

Chválu na svůj výkon slyšel také od autora hattricku Radoslava Tybora. „Naskočil po delší době a hodněkrát nás podržel. V průběhu celého utkání měli (Karlovy Vary) dost šancí. Podal skvělý výkon,“ ocenil Tybor.

Za první hattrick ve své kariéře byl rád. Šancí měl ale ještě víc. „Ano. Jsem rád aspoň za ty tři. Samozřejmě, kdyby přišly i další góly, bylo by to ještě lepší. Teď jsem dal hattrick já, příště ho dá možná někdo jiný. Pro nás je po tomto víkendu nejdůležitějších šest bodů do tabulky,“ měl jasno slovenský útočník.

Pochopitelně jej nemine zúčtování od pokladníka týmu Romana Szturce. „Nějaká odměna je v kabině za něj vypsaná, ale nevím přesně, jaká je tam sazba. Oslava žádná nebude. Blíží se konec základní části a my musíme odehrát každý zápas naplno jako by šlo o play-off, abychom se v tabulce udrželi tam, kde jsme. To je pro nás důležité,“ uzavřel Radoslav Tybor.