Solidně zaplněná Ostravar Aréna viděla od prvních chvil útočný hokej, kterému nechyběly šance na obou stranách. Brankáři Stezka s Godlou se tak měli co ohánět, aby neinkasovali.

Trenér Vítkovic Miloš Holáň.
Kouč Vítkovic Holaň o úvodu sezony: Mezera je v produktivitě. Tabulku nesleduji

Na domácí straně se však v nadějných možnostech neprosadil Bukarts, Polák, ani Koch. Na opačné straně kluziště Stezka zneškodnil nebezpečnou příležitost Hübla, a zapotil se při ráně Jarůška. Vzápětí Litvínov přežil další šanci Vítkovic a z brejku udeřil po přihrávce Zdráhala Kudrna. V závěru třetiny mohl navýšit vedení hostů Pospíšil, ale sám na Stezku nevyzrál.

Vítkovice se snažily i ve druhé třetině, měly opět šance, ale znovu ztroskotaly na Godlovi, navíc po jejich nadějných akcích následoval protiútok a trefa Vervy. V polovině zápasu ujel Zdráhal a zakončením mezi betony překonal Stezku, toho jen o tři minuty později pak tvrdou ranou prostřelil i Hrbas. Dvě akce, dva góly, a bylo prakticky hotovo.

POPRVÉ DOMA! Hokejisté Vítkovic se premiérově v sezoně představí doma. Trenér Miloš Holaň se na to těší.
Vítkovice se vrací domů, Holaň se těší na fanoušky: Po hokeji by měl být hlad

Ani ve třetí dvacetiminutovce se nedala domácím upřít snaha něco s výsledkem udělat a aspoň si vynutit drama. To brzy povedlo Fridrichovi, ovšem víc obrana Vervy v čele s Godlou nepovolila. Naopak v závěru se trefil ještě Estephan.

„Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Brna, i začátek tomu nasvědčoval. Kluci byli možná nervózní, nevím, asi to probereme, ale nemůžeme se prezentovat takovým výkonem,“ řekl trenér Vítkovic Miloš Holaň.

„Chyběla nám lehkost, byli jsme málo zarputilí před bránou, málo střel i důrazu, kotouče nám odskakovaly. Pár šancí jsme měli, ale v koncovce jsme selhali. Do třetí třetiny jsme proházeli útoky, chtěli jsme mužstvo nakopnout, povedlo se, dali jsme gól, ale už jsme na to nenavázali. Jsme zklamaní, ale musíme jít dál,“ dodal.

Kometa Brno - HC Vítkovice 1:2, 10. kolo extraligy (3. 10. 2021).
OBRAZEM: Vítkovice se vytáhly v Brně! Výhru trefil Fridrich. Výborné, řekl Holaň

Kouč Vervy Vladimír Országh byl pochopitelně spokojený. „Samozřejmě důležité vítězství, navázali jsme na výkon z Budějovic. Věděli jsme, že domácí budou v prvním domácím zápase aktivní. Pro nás bylo důležité, že jsme přečkali první třetinu, kterou jsme sice vyhráli, ale na druhé straně soupeř měl několik přečíslení, ze kterých hrozil. Jsme vděční, že jsme zápas i přes komplikaci ve třetí třetině zápas zvládli. Posledních deset minut už bylo dobrých a kluci si to odmakali," zhodnotil klání.

12. kolo hokejové extraligy (pátek 8. 10. 2021):

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Fridrich (Flick, M. Kalus) – 9. Kudrna (P. Zdráhal, Stříteský), 30. P. Zdráhal (Kudrna, Balinskis), 33. Hrbas (Estephan, Kudrna), 60. Estephan (Hrbas). Rozhodčí: Pešina, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4925.

Vítkovice: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, P. Koch, L. Kovář, Machů – L. Krenželok, Marosz, Roberts Bukarts – K. Afanasjev, J. Hruška, Svačina – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Fridrich. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.

Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Kolář, Demel, D. Zeman – P. Straka, Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – L. Stehlík, Latta, M. Havelka. Trenéři: Országh, Sýkora a Tvrzník.