Na ploše Multifunkční haly u Ostravar Arény se vystřídalo ve dvou skupinách celé mužstvo, nechyběli ani dosud individuálně trénující trio – obránce Blaž Gregorc a útočníci Roberts Bukarts s Ondřejem Romanem. „Minulý týden byly dobrovolné individuální tréninky, na což spousta mladých hráčů už byla zvyklá. Jsem rád, že na sobě chtějí pracovat, to si musíme přenést i do další fáze na ledě, kde jsme se konečně přesunuli a jsme už všichni pohromadě,“ pochvaloval si generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr, pod jehož rukama se mužstvo výrazně změnilo.

Odešlo deset hráčů (Bartošák, Hrabal, Mrázek, Lev, Poletín, Kucsera, Květoň, Tybor, Szturc, Olesz), místo nich klub přivedl sedm hokejistů (Svoboda, Bodák, Lakatoš, Kvasnička, Bukarts, Werbik, Němec).

„Pro některé fanoušky tu jsou třeba neznámá jména, ale jsou to dlouho vytipovaní hráči. Samozřejmě ne všechny, které si člověk vysní, tady může mít, ale v rámci toho, že chceme být zdravým klubem, který bude plnit závazky hráčům. S rozpočtem, který jsem dostal, jsme spokojení s tím, co jsme přivedli a kdo tady bude hrát,“ uvedl Petr. „Na nás je nejenom to, aby mladí hráli za Vítkovice, ale aby se jejich vývoj i dál posunoval. V tom to bude trošku rozdílnější než se starším mužstvem,“ dodal.

Pochopitelně padl i dotaz na odchod kapitána Rostislava Olesze. „Neřeknu nic nového, komentoval to majitel klubu. Korektní rozchod z obou stran,“ pronesl jen Petr.

Vítkovice budou teď dva týdny trénovat v doma, 10. srpna se pak vydají na herní soustředění do Švýcarska, kde se střetnou postupně s Davosem, Rapperswilem-Jona, Zugem a Ambri-Piottou.

„Je to vyzkoušená cesta. Vítkovice tam mají dobré jméno, když jsme hráli Ligu mistrů, tak jsem kvitoval, že jsme v předsezonním období absolvovali těžké zápasy. Ve Švýcarsku jsme byli několikrát a zvolili jsme to i v době olympijské pauzy před dvěma roky a vždycky nás ty zápasy do soutěže připravily dobře,“ vysvětlil Jakub Petr.