Ledová plocha je tak nyní jak na šířku, tak na délku, kratší o dva metry. „Rozměry 60 na 30 jsme měli, pokud vím, v extralize už jen my. Máme v kádru typy hráčů, kterým by tahle změna mohla vyhovovat. Chceme na menším kluzišti vyvíjet na soupeře tlak," řekl generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

Ten přivítal své svěřence v rámci úvodního tréninku na ledě v pondělí, to však kvůli posledním úpravám v Ostravar Aréně ještě ve vedlejší multifunkční hale. V hlavní aréně se objevili hráči i trenéři poprvé ve čtvrtek dopoledne.

„Myslím, že to zúžení bude ku prospěchu hokeje," řekl útočník Rostislav Olesz. „Je vidět, že za brankou a v rozích je to menší, vnímám to jako určitou výzvu. Věřím, že to pro nás bude výhoda," prohlásil obránce Karol Sloboda.

„Já jsem zúžení uvítal, protože z Ameriky jsem na menší kluziště zvyklý. Bude to atraktivnější pro fanoušky, rychlejší a s více střelami. Je to příjemná změna," podotkl gólman Patrik Bartošák. „Když jsme třeba nacvičovali přechod tři na dva, toho místa tam bylo méně," uzavřel útočník Lukáš Kucsera.