Hned v úvodu Ostravany načal gól Lammera, Vítkovice pak z šancí nic nevytěžily, a když už ano, Zdráhalův gól nebyl uznán pro sporné postavení Fridricha v brankovišti. Výroků sudích se ale domácím nelíbilo víc, což o pauze dali najevo.

„Vedení HC Vítkovice Ridera se důrazně ohrazuje proti tendenčnímu vedení zápasu čtvrtfinále CHL mezi Vítkovicemi a Rapperswil ze strany rozhodčích Ladislava Smetany a Marka Žáka. Klub je přesvědčen, že oba sudí verdikty ovlivňují zápas ve prospěch švýcarského celku. Vítkovice budou řešit nastalou situaci oficiálně,“ stálo v krátkém prohlášení na sociálních sítích.

Zápas 26. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Ridera - Hradec Králové, který se hrál 8. 12. 2023 v Ostravar Aréně.
Transparenty i skandování: Feťáci, feťáci. Doping Hradce opět hýbal Vítkovicemi

„Na střídačce je Roman Šimíček, takže jsme o něčem věděli, ale šlo to mimo nás. My se soustředili na zápas a hru, nikoli rozhodčí. To jsme hráčům o přestávce i řekli,“ uvedl trenér Jiří Veber.

Zdráhal vyrovnal, pak se dvakrát trefil Vondráček, který v závěru duelu dokonal hattrick. Přitom neměl hrát, v soutěži už nastoupil za Pardubice. „Proti Varům jsem myslel, že hrát budu, večer před zápasem jsem se dozvěděl, že mi to zakázaly. A dnes jsem na sto procent počítal s tím, že nemůžu hrát. Po tréninku mi trenéři řekli, že asi budu moct,“ popsal běh událostí střelec.

„Výborná práce managementu,“ chválil Veber. „Za poslední měsíc jsem toho moc neodehrál, dělal jsem jen kondici, takže mám chuť a přiklonilo se ke mně i štěstí,“ byl rád Vondráček. „Tohle od něj očekáváme i v extralize,“ dodal Jiří Veber.

Hokejové fanoušky zarmoutila smutná zpráva, bývalý klubový lékař Vítkovic Jindřich Prokop mladší nečekaně zemřel v neděli 3. prosince ve věku 68 let.
Smutek v hokejových Vítkovicích, zemřel lékař Jindřich Prokop mladší

Vitkovice Ridera – SC Rapperswil-Jona Lakers 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Zdráhal (Barinka), 30. Vondráček (Kovář, Krieger), 36. Vondráček (Grman), 54. Vondráček (Raskob, Barinka), 60. Lakatoš (Kalus) – 4. Lammer (Wick). Rozhodčí: Smetana, Žák – Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 4055. První zápas: 1:2, postupují Vítkovice.

Vítkovice: Machovský – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Kovář, Jeřábek, Stehlík – Kalus, Dej, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Vondráček – Krejsa, Claireaux, Peterek. Trenéři: Trnka, Šimíček a Veber.

Rapperswil-Jona: Meyer – Leslie, Baragano, Capaul, Aebischer, Maier, Vouardoux, Grossiniklaus, Embacher – Forrer, Dünner, Wick – Jensen, Schroeder, Moy – Lammer, Albrecht, Frk – Čajka, Alge, Zangger. Trenér: Hedlund.