Ostravané rozehrají svůj duel proti týmu bývalého kouče národního týmu Vladimíra Růžičky na ledě Ostrava Arény už odpoledne (od 15.30 hodin). A mají co napravovat, jelikož ve středu utrpěly debakl 0:5 na ledě pražské Sparty. To byla už šestá porážka v řadě a byť se Vítkovice stále drží na desátém místě, tak vrch tabulky jim uniká a naopak se přitahují týmy pod nimi.

„Až na drobné časové úseky jsme byli horší než Sparta. Sparta nás přehrávala a my si nezasloužili ani bod, ani vítězství. Hned po zápase jsme si v kabině něco řekli a já doufám, že to hráči přes Štědrý den nezapomenou," řekl už v Praze trenér Ladislav Svozil.

Souboj Ostravanů s Piráty bude dost pikantní, na obou stranách totiž stojí hráči, kteří ještě nedávno oblékali dres svých nynějších soupeřů. Jedná se o útočníky Marka Hovorku, který po odchodu z Chomutova zamířil do Vítkovic a dalšího slovenského forvarda Petera Ölveckého, po kterém Chomutov sáhl hned, jakmile mu Vítkovice neprodloužily měsíční zkušební dobu.

„Uvidíme, jak to poskládáme, kdo bude zdravý, kdo ne. Po šesti zápasech je potřeba vyhrát, o to se pokusíme, musíme to konečně zlomit," zmínil Svozil.

Zvednou se Oceláři?

Třinec před Vánoci porazil už pod vedením nového trenéra Jiřího Dopity 3:1 Zlín a posunul se před rivaly z Vítkovic na deváté místo. Teď jede do Pardubic, kterým naposledy ve své Werk Aréně nedal ani gól. Tentokrát však Oceláři chtějí uspět a před prestižním derby s Vítkovicemi si zvednout sebevědomí.

"Chci se postupně s týmem sžívat. Od úvodního tréninku mám pozitivní pocit, kluci jsou pracovití, chtějí naslouchat. Stejně tak my jsme připraveni s nimi maximálně komunikovat. Čeká nás tvrdá práce, která snad už brzy přinese lepší výsledky," řekl Jiří Dopita, který věří, že tým naváže na výkon z úterního zápasu.