Vítkovice bodovaly popáté v řadě.  „Nula? Samozřejmě skvělé pocity. Děkuju fanouškům, se kterými jsem si to užil. Je moje první, takže super a hlavně to byl pro nás důležitý zápas, v podstatě o šest bodů, takže důležitá je především ta výhra,“ vykládal gólman vítkovické Ridery Lukáš Klimeš.

„První dvě třetiny nebyly z naší strany nic moc. Oni nás trochu i přebruslovali. Pak jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout a hrát, jako bychom hráli o život, což je svým způsobem pravda. Klimson chytal výborně,“ hlásil útočník Vítkovic Marek Kalus, autor vítězné trefy ze 47. minuty, kdy otevřel skóre duelu.

Vítkovice si poradily i bez útočníka Patrika Zdráhala, který bude týmu kvůli zlomenině na ruce chybět několik týdnů. „Je to komplikace. Každý hráč nám bude chybět, ale je to pak jen na týmu, jak se s tím vypořádá. Pro nás to není nic nového, potýkáme se s tím od doby, co jsem u týmu,“ řekl ještě před duelem s Mladou Boleslaví vítkovický asistent Jiří Veber.

28. kolo extraligy (úterý 19. 12. 2023):

Vítkovice – Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 47. Kalus (Lakatoš), 52. Fridrich (Raskob, Barinka). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4293.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Kovář, Jeřábek – Kalus, Krieger, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Vondráček – Bukarts, Chlán, Peterek – Dej, Claireaux, Razgals. Trenér: Trnka.

BK Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík, Bernad, Štibingr – Skalický, Hradec, Lantoši – Gardoň, Järvinen, Krivošík – Rohdin, Závora, Malínek – Dvořáček, Zvagulis, Půček. Trenér: Král.