„Sportovně musíme uznat, že jsme to předkolo neodehráli dobře, ač výsledkově to nevypadalo tak špatně. Hradec nás přehrál,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Trnka. „U většiny puků byli první, takže v těch situacích jeden na jednoho byli silní a na to my jsme nedokázali zareagovat,“ uznal útočník vítkovické Ridery Marcel Barinka.

„Vítězství v té sérii si samozřejmě velice vážíme, protože Vítkovice mají opravdu dobrý tým. Myslím si, že hlavně ve druhé půlce sezony podávali výborné výkony. Byť ta série vypadá jednoznačně, tak si myslím, že všechny ty zápasy byly vyrovnané a rozhodovaly v nich detaily,“ prohlásil kouč Hradce Králové Tomáš Martinec.

Ani do vyřazovacích bojů nenaskočil odstavený útočník Dominik Lakatoš, který byl z týmu vyřazen v závěru základní části z výkonnostních důvodů, ač byl nejproduktivnějším hráčem mužstva. Před předkolem měl být podle kouče Pavla Trnky zraněný. Šestadvacetiletý ex-kapitán Ridery tak zůstal na 44 utkáních a zaznamenal v nich 29 bodů (12+17).

„Potkal jsem ho v Liberci, když jsem tam byl druhým rokem a chodil jsem trénovat s A-týmem. V prosinci a lednu tady Laky ještě hrál, takže jsem trochu věděl, co od něj očekávat, kdyby nastoupil. K tomu nakonec nedošlo, bylo to jejich rozhodnutí a my za to můžeme být asi jen rádi,“ prohlásil gólman Hradce Králové Lukáš Pařík.

3. zápas předkola play-off (sobota 9. 3. 2024):

Vítkovice – Hradec Králové 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 58. Fridrich (P. Zdráhal, Claireaux) – 4. Freibergs (Miškář, Lalancette), 39. Blain (Šťastný, Okuliar), 53. Jergl (Perret, Šťastný). Rozhodčí: Stano, Úlehla – Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 5:3, navíc Prčík (Vítkovice) 5 minut a do konce. Využití: 0:2. Diváci: 6209.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, Stehlík – Kalus, Claireaux, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Fridrich, Barinka, R. Půček – Přibyl, Dej, Lednický. Trenér: Trnka.

Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Blain, Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl – Eberle, Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář. Trenér: Martinec.