„Samozřejmě jsme chtěli uspět, protože jsme hráli o výhodu domácího prostředí, což se nepodařilo. Ovlivnila to třetí třetina, kdy jsme hráli zbytečně pasivně, i když jsme apelovali a tlačili na to, ať se tak neděje. Teď už se musíme soustředit na play-off, které nás od středy čeká,“ řekl trenér Vítkovic Pavel Trnka.

„My to určitě nebereme tak, že mají nějakou výhodu. Za mě je úplně jedno, jestli začínáme venku nebo doma. Prostě budeme makat na sto procent, dneska jsme tam odvedli maximum, bohužel to nevyšlo. Nachystáme se na středu a budeme připraveni bojovat,“ prohlásil útočník Vítkovic Patrik Zdráhal.

Tuhých bojů o všechno se již nemůže dočkat. Mužstvu věří. „Myslím, že těch posledních šest nebo sedm zápasů nehrajeme špatný hokej a teď začíná play-off. Je to pro všechny radost. Já myslím, že každý hokejista hraje proto, aby se dostal do play-off. Těšíme se na to,“ dodal Patrik Zdráhal.

52. kolo extraligy (neděle 3. 3. 2024):

Vítkovice – Hradec Králové 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. P. Zdráhal – 48. Jergl (Kev. Klíma, Okuliar), rozh. sam. náj. Jergl. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Mikuš – Kev. Klíma 5 minut. Bez využití. Diváci: 5375.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Kotala, Claireaux, Lednický – R. Půček, Peterek, Přibyl. Trenér: Trnka.

Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Blain, Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl – Eberle, Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář. Trenér: Martinec.