Ostravané měli fantastický nástup. Už po 41 vteřinách vedli zásluhou Fridricha, který nakonec zkompletoval hattrick a měl zásadní podíl na zisku tří bodů. Hostův nebyl nic platný ani dvougólový Ticháček. Vítkovice po dvou porážkách zabraly, naopak Kladno padlo již potřinácté v řadě.

„Hráli jsme třetí utkání v řadě doma a získali jsme jen jeden bod. Dnes jsme chtěli bodovat, chtěli jsme získat tři body, to se nám podařilo, ale samozřejmě nejsme spokojeni s předvedenou hrou, ale to tak někdy bývá,“ prohlásil jeden z trenérů vítkovické Ridery Jiří Veber.

„Byl to chvílema otevřený hokej. Poslední dva zápasy jsme z defenzivy zahráli slušně, ale měli jsme problém dát gól. Teď to tam napadalo, ale zase jsme měli hodně otevřené dveře vzadu, takže se na to musíme podívat. Jsou to pro nás důležité tři body,“ řekl útočník Ridery Petr Fridrich.

42. kolo extraligy (pátek 2. 2. 2024):

Vítkovice – Kladno 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Fridrich (Barinka), 7. Krieger (Ro. Bukarts), 22. Fridrich (P. Zdráhal), 36. Fridrich – 19. Ticháček (Klepiš), 50. Ticháček (Klepiš). Rozhodčí: Šír, Vrba – Kájínek, V. Lederer. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 6047.

Vítkovice: Klimeš – Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, Prčík, Raskob – Ri. Bukarts, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Šoustal, Claireaux, Kotala. Trenér: Trnka.

Kladno: Mitens – Hejda, Ticháček, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Sideroff, Klepiš, Tralmaks – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Bláha, Jarůšek, Frolík – Babka, Vimmer. Trenér: Vejvoda.